‘Zero House’, Ülkeleri 2050 Net Sıfır Emisyon Hedefine Hazırlıyor
 1. Anasayfa
 2. Dijital

‘Zero House’, Ülkeleri 2050 Net Sıfır Emisyon Hedefine Hazırlıyor

0

Ülkelerin 2050’e kadar net sıfır emisyon hedefi, “Zero House” ile hazırlanıyor.

15-17 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı’nda, verimli enerji uzmanı Üçay Mühendislik, Türkiye’de ilk ve tek olan “Zero House” konseptini, enerji alanındaki yeşil çözümlerini ve yeni nesil elektrikli araç şarj istasyonlarını tanıttı.

İklimlendirme, yenilenebilir enerji, e-mobilite, elektrik, mekanik ve teknoloji alanlarında müşterilerine kaliteli ürün ve hizmetler sunan Üçay Mühendislik, 15-17 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı’na katıldı.

EIF Fuarı’nda Üçay Mühendislik, enerji alanındaki yeşil çözümlerini, yeni nesil elektrikli araç şarj ünitelerini ve Türkiye’de ilk ve tek olan “Zero House” fikrini tanıttı. 

Fuarı değerlendiren ÜÇAY Mühendislik CEO’su Turan Şakacı, “Üçay Mühendislik olarak, enerji sektöründe dünyada ilk ve tek olan çözümlerimizi, hizmetlerimizi, Ar-Ge çalışmalarımızı ve sürdürülebilirlik yaklaşımımızı ziyaretçilerle paylaşmanın mutluluğunu yaşadık” dedi. Yeni iş birlikleri kuruldu. Ek olarak, fuarda yapılan görüşmeler, yeni iş birliklerinin temellerini oluşturdu, dedi.

Turan Şakacı, fuarda sundukları ürünler, çözümler ve hizmetler hakkında şu bilgileri paylaştı: “Fuarda; dünyada ilk ve tek olan konutların karbon izini nötrlemek amacıyla geliştirdiğimiz “Zero House” konseptini tanıttık.  2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefi için binalarda yapılacak iyileştirmelere dikkat çektik. Bu, “Zero House” kavramı olarak bilinir.

Son bir yılda kurulumunu gerçekleştirdiğimiz GES yatırımları 40 bin MWe ulaştı. Ayrıca çatı ve arazi GES alanında sunduğumuz çözümleri, hizmetleri ve sistemin sunduğu avantajları, başta sanayiciler olmak üzere birçok iş insanı ile paylaştık. Verimli enerji uzmanı ÜÇAY Mühendislik olarak, Türkiye genelinde 25 ilde bulunan 65 şubemiz ile müşterilerimize GES projelendirme, sistem amortisman hesabı, anahtar teslim kurulum ve TEAŞ süreci yönetimi hizmeti veriyoruz. 2023 yılında başlattığımız güneş enerjisi yatırımları, 40 bin megawatt saatlik kurulu güce ulaştı.” 

Turan Şakacı, “Türkiye’yi elektrikli araç şarj istasyonları ile donatmayı hedefliyoruz” dedi ve “EVC alanında Türkiye partneri olduğumuz ABD menşeli EATON markasıyla da son 2 yıldır e-mobilite pazarına önemli kakılar sunuyoruz” dedi. Fuarda sergiledikleri yenilikçi şarj ünitelerinin gördüğü ilgiden memnun olduklarını belirtti.

Üçay Mühendislik olarak, konutlardan ticari alanlara, endüstriyel tesislerden halka açık veya özel otoparklara kadar çok çeşitli alanlarda elektrikli araç şarj istasyonları kurulumu gerçekleştiriyoruz. Son iki yılda bu alanda 500 adet EVC cihazı satışı ve kurulumu yaptık. Bu sektörde sunduğumuz mal ve hizmetlere olan talep bizi çok heyecanlandırıyor. EIF Fuarı’na gelen ziyaretçilerin ilgisi bizi ikiye katladı.

Bu alanda da çıtayı yükseltmeye devam ediyoruz. Daha yaygın ve daha iyi şarj deneyimi sunmak için Türkiye’de EATON şarj istasyonları kurmayı planlıyoruz.”” dedi ve sözlerini tamamladı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir