Schnieder Electric Global Üst Yönetimine Yeni Atama Türkiye’den Geldi
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Schnieder Electric Global Üst Yönetimine Yeni Atama Türkiye’den Geldi

0

Neslihan Ogan GÜMRÜKÇÜ, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Oldu

Schneider Electric, Neslihan Ogan Gümrükçü’nün Orta Doğu ve Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları Başkan Yardımcılığı görevine atandığını duyurdu. Yeni görevi, 80’i aşkın ülkede insan kaynakları operasyonlarının yönetimini içerecek.

Schneider Electric, enerji yönetimi ve otomasyonun dijitalleştirilmesine liderlik eden Neslihan Ogan Gümrükçü’nün Orta Doğu ve Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı olarak atandığını duyurdu.

1 Kasım 2023 itibariyle yeni görevine başlayan Gümrükçü, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde Yetenek ve Çeşitlilik dönüşümü başta olmak üzere insan kaynakları önceliklerinin belirlenmesi, yeni yetenekler ve liderlik prosedürlerinin geliştirilmesi ve yeni nesil müşteri ve tüketici beklenti ve ihtiyaçlarına paralel olarak dijital odaklı hale gelen yetkinliklerin geliştirilmesi gibi önemli görevleri üstlenecek. Bu kapsamda, sorumluluk alanındaki ülkelerde insan kaynakları stratejilerinin, insan kaynakları girişimlerinin ve yeni nesil uygulamaların geliştirilmesine liderlik edecek.

Alanında 20 yılı aşkın deneyime sahip olan Gümrükçü, 2018 yılından bu yana Schneider Electric’te çalışırken Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesi İnsan Kaynakları Genel Müdürü Yardımcısı olarak görev yaptı. 2021 yılından beri, Orta Doğu Afrika Bölgesi Yetenek, Öğrenme ve Gelişim Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor ve bölgede sürekli öğrenme kültürünü geliştirmek, yerel yetenekleri geliştirmek ve liderlik yeteneklerini artırmak için önemli dönüşümlere liderlik ediyor.

Profesyonel sorumluluklarının yanı sıra, Gümrükçü, özellikle kadınların iş hayatına tutundurulması ve liderlik özelliklerinin geliştirilmesi için koçluk ve mentorluk çalışmalarına gönüllü olarak destek vermektedir.

İstanbul Üniversitesi Dil Edebiyat Fakültesi Yabancı Diller Bölümü’nden mezun olan Gümrükçü, psikoloji alanında yüksek lisans yaptı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir