Equinor, RES ve Green Giraffe Fransa’da yüzer RES’ler kuracak
 1. Anasayfa
 2. Rüzgar

Equinor, RES ve Green Giraffe Fransa’da yüzer RES’ler kuracak

0

Enerji Günlüğü – Equinor, RES ve Green Giraffe şirketleri Fransa’da yüzer rüzgar enerjisi santralleri geliştirmek amacıyla ortaklık kurdular. 

Norveçli enerji şirketi Equinor, İngiltere merkezli küresel yenilenebilir enerji şirketi Renewable Energy Systems (RES) ve yenilenebilir enerji sektörüne odaklanan danışmanlık şirketi Green Giraffe, Fransa’da yüzer açık deniz (offshore) rüzgar projeleri geliştirmek üzere ortaklık kurdular. Océole olarak adlandırılan ortak girişim, Fransız Hükümeti tarafından yapılacak olan yüzer açık deniz rüzgar santrali ihalelerini değerlendirecek ve teklif vermek için çalışacak.

Fransa’nın Yüzer RES Hedefine Katkı

Equinor’un yenilenebilir enerjide iş geliştirmeden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jens Økland yaptığı değerlendirmede,  kurdukları ortaklıkla Fransa’nın oldukça iddialı açık deniz rüzgar enerjisi hedefine ulaşmasına katkıda bulunmayı umduklarını kaydetti. Økland, “Océole olarak, bu heyecan verici teknoloji için değer yaratabileceğimiz ve ölçeğin faydalarını yakalayabileceğimiz projeler geliştirmek için endüstriyel yetkinliğe, teknik ve finansal becerilere sahibiz” dedi.

Ortaklığı oluşturan üç şirket de, 2050 yılına kadar karbon nötr olmayı hedefliyor. Fransa’nın da 2028 yılına kadar 6,8 GW’a kadar açık deniz rüzgar enerjisi kapasitesi hedefi bulunuyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir