Polonya, Rus petrolünü Avrupa’ya taşıyan Druzhba boru hattında sızıntı olduğunu bildirdi
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Polonya, Rus petrolünü Avrupa’ya taşıyan Druzhba boru hattında sızıntı olduğunu bildirdi

0

Polonyalı boru hattı operatörü PERN, Rus petrolünü Avrupa’ya taşıyan Druzhba boru hattının batı bölümündeki iki hattan birinde sızıntı tespit edildiğini duyurdu.

Açıklamada, Chodecz yakınlarında ham petrolün Almanya’ya ulaştığı batı bölümündeki iki hattan birinde sızıntı olduğu bildirildi.

Açıklamada hattan petrol akışının durdurulduğu belirtildi. ikinci hattın herhangi bir değişiklik olmadan çalıştığı söylendi. Bu durum yerel halk için herhangi bir sağlık tehdidi oluşturmuyor.

İtfaiye ve PERN acil servis ekiplerinin olay mahallinde olduğu bölgeyi güvenlik altına aldı. Olayın nedenine ilişkin soruşturmanın ise devam ettiği bildirildi.

PERN, boru hattındaki hasarlı kısmın da onarımına başlandı. 8 Ağustos’ta akışın yeniden başlayacağı duyuruldu.

Dünyanın en büyük petrol boru hatlarından biri olan Druzhba ile günde 2 milyon varil petrol taşınabiliyor. Mevcut durumda günlük nakledilen petrol miktarının yaklaşık 1,5 milyon varil olduğu ifade ediliyor.

Druzhba boru hattından petrol akışı Rusya-Ukrayna Savaşı’nın başlangıcından beri keskin düşüş gösterdi. Boru hattı altyapısı Moskova’nın Kiev yönetimini suçladığı saldırılarda birkaç kez vuruldu. Ukrayna, saldırı suçlamalarını kabul etmedi.

Kaynak: AA Haber Bülteni

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir