Siemens, Hannover Messe Ziyaretçilerine Sürdürülebilir Bir Geleceğin Yolunu Gösterdi
 1. Anasayfa
 2. Sürdürülebilir

Siemens, Hannover Messe Ziyaretçilerine Sürdürülebilir Bir Geleceğin Yolunu Gösterdi

0

Siemens, en yeni otomasyon, dijitalizasyon ve elektrifikasyon portföyünü endüstriyel 5G teknolojisiyle donattığı Hannover Messe’de sergiledi. Fuarda ziyaretçiler, Siemens’in sürdürülebilir bir geleceğe ulaşmak için gerçek ve dijital dünyaları nasıl bir araya getirdiğini deneyimledi. Almanya Şansölyesi Olaf Scholz ise fuarın onur konuklarından biri oldu. Fuar 3 Haziran tarihinde sona erecek.

Siemens, daha sürdürülebilir bir geleceği mümkün kılan otomasyon, dijitalizasyon ve elektrifikasyon portföyünü dünyanın dört bir yanından Almanya’nın Hannover kentine gelecek ziyaretçilere tanıttı. Hannover Messe (“Hanover Fuarı”) ile ziyaretçiler, 2 bin 800 metrekarelik Siemens standında, dijital ikizler ve endüstriyel 5G’den akıllı şebekelere ve elektrikli araç şarjına kadar uzanan çok çeşitli ürünler, çözümler ve hizmetler hakkında bilgi edinme imkanına sahip oldu.

Siemens’in fuar kapsamındaki etkinliklerine, Siemens AG Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra şirketin uzmanları, çözüm ortakları ve müşterilerinin de katılımıyla gerçekleşen ve canlı yayınlanan bir sahne programı da eşlik etti. Almanya Şansölyesi Olaf Scholz, fuarın en büyük standını ziyaret ederek Siemens’in sürdürülebilir bir gelecek için gerçek ve dijital dünyaları nasıl bir araya getirdiğini bizzat deneyimledi. Siemens AG Başkanı ve CEO’su Roland Busch, fuarın açılışında Almanya Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Robert Habeck ile birlikte Deutsche Messe ve Alman Sanayi Federasyonu (BDI) tarafından düzenlenen Ekonomik Forum’da konuştu.

Fuarla ilgili “İçinde bulunduğumuz çağda karşımıza çıkan zorlukları ancak yenilikçi teknolojilerle ve küresel iş birliği yoluyla aşabiliriz” diyen Siemens AG CEO’su Roland Busch, sözlerine şöyle devam etti: “Sürdürülebilirlik ve dijitalizasyon, Hannover Messe’nin en önemli konu başlıklarını oluşturuyor. Siemens olarak sürdürülebilir bir geleceğe dönüşümü hızlandırmak adına daha az kaynakla, daha verimli, daha hızlı, daha esnek ve daha düşük enerji tüketimi ile daha fazlasını başarmak için gerçek dünya ile dijital dünyayı, başka bir ifadeyle donanımı ve yazılımı bir araya getiriyoruz.“

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİME ÖNCÜLÜK ETMEK

Endüstri şirketlerinin, ani değişimler gösteren pazarda yerlerini korumak için dijital dönüşümlerini hızlandırmaları gerekiyor. Sadece tam anlamıyla dijital ve ekosistemlerde birlikte çalışmaya istekli olan işletmeler değişen taleplere ayak uydurabilecekler. Fuar ziyaretçileri, Siemens’in öne çıkan SimRod çözümünde bu iş birliğinin nasıl göründüğünü keşfetme imkanı elde etti. Bu elektrikli araç, teknolojiyi sergilemek için bir platform işlevi görüyor ve herhangi bir ürünü veya pazarı temsil edebiliyor. SimRod, Siemens teknolojisinin sunduğu dijital ikizler ve eklemeli üretimden Siemens otomasyon teknolojisi tarafından kontrol edilen sürücüsüz araçlara ve mobil robotlara kadar uzanan çözümleri kullanarak otomotiv üretimini nasıl dönüştürebileceğini gösteriyor. Siemens, gerçek ve dijital dünyaları bir araya getirerek verilerin akıllı kullanımını sağlıyor; üretimi daha verimli ve sürdürülebilir hale getiriyor.

Siemens fuarda ayrıca, akıllı şarj çözümlerinden akıllı şebekelerin yönetimine kadar uzanan elektrifikasyon portföyünü de sergiledi. Hannover Messe’de ziyaretçiler SimRod gibi elektrikli araçlara güç sağlamaya yarayan şarj sayaçlarını görme fırsatını elde etti. Ayrıca, sanayi şirketlerinin enerji ve durum verilerini analiz etmeye ve enerji tedariklerini güvence altına almalarına yarayan cihazları kullanarak enerji tüketimlerini nasıl optimize edebileceklerini keşfetme imkânı da buldu.

SİEMENS, FUAR ALANINI 5G İLE DONATTI

Siemens, Deutsche Messe ile birlikte endüstriyel uygulamalara odaklanan özel bir 5G kampüs ağı kurarak Hannover’deki “5G Smart Venue”de tüm şirketlere endüstriyel 5G teknolojisine erişim imkanı sağladı. Fuar katılımcıları, fuar süresince bu ağı kullandı ve fuar olmadığı zamanlarda da testler ve saha denemeleri için ağı kullanma imkanına sahip olacak. Kampüs ağı, fuar alanını bir test sahasına dönüştürerek 5G’nin sanayideki kullanımına dair bir örnek teşkil ediyor. Bu tür özel 5G ağlarının işlerlik kazanması, şirketlerin 5G ağlarını performans, güvenilirlik ve güvenlik açısından kendi ihtiyaçlarına göre uyarlayabilmelerini sağladı.    

ENDÜSTRİNİN BULUŞMA NOKTASI

Siemens’in bu yıl fuardaki odak noktalarından birini iş birliği yapmak ve insanları bir araya getirmek oluşturuyor. Siemens, fuar deneyimini yalnızca fuar alanında değil, aynı zamanda kayıt yaptıran müşterilerin 17 Haziran 2022 tarihine kadar, fuar alanındaki etkinliğin ardından iki hafta boyunca, erişim sağlayabilecekleri bir sanal etkinlik platformu aracılığıyla çevrimiçi olarak sunuyor.

Şirket ayrıca Salon 9’da yer alan standında Siemens yöneticileri, uzmanlar, çözüm ortakları ve müşterilerinin katılımıyla gerçekleşen bilgilendirme amaçlı bir sahne etkinliği sundu. Söyleşi programı formatında düzenlenen keyifli ve kapsamlı oturumlarda izleyiciler endüstriyel 5G, endüstriyel nesnelerin interneti (IIoT) veya sürdürülebilir enerjiye geçiş gibi konular hakkında daha fazla bilgi edindi. Bu oturumlar hibrit bir formatta gerçekleştirildi.

Sanal katılım gösteren ziyaretçiler, Siemens’in sahne programına ek olarak şirket CEO’su Roland Busch’un BDI Ekonomik Forumu’nda yaptığı konuşmayı dinleme imkânına da sahip oldu. Bu etkinlikte Roland Busch ve Alman Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Robert Habeck, Alman Sendikaları Konfederasyonu Başkanı Yasmin Fahimi ile bir araya gelerek sanayi sektörünün dönüşümünü başarıyla gerçekleştirmek için gereken çerçeveleri konuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir