PETRONAS, bir kez bile yağ değişimine ihtiyaç duymadan 11.927 km’lik PETRONAS Urania ROADSHOW’unu tamamladı
 1. Anasayfa
 2. Haberler

PETRONAS, bir kez bile yağ değişimine ihtiyaç duymadan 11.927 km’lik PETRONAS Urania ROADSHOW’unu tamamladı

0

Lider madeni üreticisi, ağaç dikme kampanyası iş birliği sayesinde elli günlük kıtalar arası turdan kaynaklanan karbon emisyonlarını da dengeledi.

Türkiye, İstanbul – 29 Kasım 2021 – PETRONAS Lubricants International (PLI), Avrupa genelinde 11.927 km yol kat ederek yedi ülkeden bin müşteriyle etkileşim kurduğu PETRONAS Urania Roadshow’u tamamladı.

Madeni yağ liderinin tanıtım tırı, Portekiz’deki dik yokuşlar ve Slovakya’daki dağ geçitleri gibi zorlu arazilerde seyahat etmesine rağmen bir kez bile yağ değişimine ihtiyaç duymadan gezisini tamamladı.

Ekip, yol boyunca toplam bin ziyaretçi için heyecan verici etkinlikler düzenlemek, onları tırların kahramanlarıyla tanıştırmak, yüksek dozlu eğlenceyi deneyimlemek ve PETRONAS Urania’nın günümüz kamyon taşımacılığının ekonomik ve coğrafi baskılarına karşı koymadaki durdurulamaz gücünü aktarmak için yedi ayrı durakta konakladı. Tırın durakları sırasıyla Birmingham,İngiltere; Porto, Portekiz; Madrid, İspanya; İstanbul, Türkiye; Bükreş, Romanya; Jastrząb, Polonya ve Torino, İtalya oldu.

Avrupa’nın otomobil ve tır medyası tarafından ilgiyle takip edilen etkinliklere PETRONAS Urania yağlarına benzer şekilde esnekliği, uzun ömürlü performansı ve durdurulamaz gücüyle öne çıkan ticari araçlar dünyasının kahramanları eşlik etti. Belden aşağısı felçli ralli sürücüsü Albert Llovera, TV sunucusu ve mucit Edd China, kaşif Filippo Tenti ve Polonyalı kamyon taşımacılığı fenomeni Iwona Blecharczyk’in de aralarında bulunduğu konuşmacılar, ilgili duraklarda sahneyi aydınlattı. Ziyaretçiler ayrıca kamyonla drift, spor otomobil deneyimleri, arazi sürüşü ve çarpışma testi gösterileri gibi heyecan verici etkinliklere katıldı.

PLI, Roadshow sırasında üretilen karbon emisyonlarını dengelemek amacıyla dünyanın uzaktan ağaç dikmeye ve ağaç dikme etkilerini çevrimiçi olarak takip etmeye yönelik ilk web platformu olan Treedom ile iş birliğine gitti. Bu ortaklık sonucunda tur sırasında uzaktan sanal olarak dikilen 1.000 ağaç sayesinde destekçiler PETRONAS Urania Ormanı’nı oluşturdu. İş birliği, PETRONAS’ın 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu elde etme hedeflerinde yeni bir adımı işaret ediyor. Ortak çaba sayesinde 165,750 kg karbondioksit doğadan uzaklaştırılmış oldu.

PETRONAS Lubricants International EMEA Pazarlama Direktörü James Mark, şunları söyledi: “Elli gün süren PETRONAS Urania yolculuğunun durdurulamaz gücünü uluslararası olarak paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Avrupa tır taşımacılığının dayanıklılığa dair geleceğini sergilediğimiz turumuzda, karbon ayak izimizi en aza indirirken yolculuğumuzu tek bir yağ dolumuyla tamamlamak, gösterinin önemli bir parçasıydı. Hepsinden önemlisi PLI ekibi gerçek tır taşımacılığı kahramanlarından; taşıdıkları malı teslim etme gücüne sahip olduklarını gösteren sürücülerden, filo yöneticilerinden, mühendislerden, tamircilerden ve müşterilerimizden ilham alıyor. Bu tur, temel gücümüzü ve günümüzün zorlu kamyon taşımacılığı ortamının baskılarına dayanma yeteneğimizi kanıtlıyor.”

PETRONAS Trucker Heroes hikayesinin devamı olarak yakında roadshow’un perde arkasını detaylandıran bir belgesel yayınlanacak. PETRONAS Urania Roadshow web sitesinde yer olan her durağın ilham verici videoları tır taşımacılığı için mükemmel bir derleme olan sürükleyici Spotify çalma listesi de websitesi üzerinden deneyimlenebiliyor.

Roadshow’un web sitesi üzerinden PETRONAS Urania Ormanı’na Treedom ile bir ağaç dikmek ve PETRONAS’ın karbon emisyonunu dengeleme misyonuna katılmak mümkün. 

PETRONAS Madeni Yağlar Hakkında:

PETRONAS Madeni Yağlar (Petronas Lubricants International), Malezya’nın ulusal petrol şirketi Petronas’ın global madeni yağ üretim ve pazarlama iş koludur. 2008 yılında kurulan ve kökleri 1912 yılına kadar dayanan PETRONAS Lubricants International, küresel çapta 80’den fazla pazarda yüksek kaliteli otomotiv ve endüstriyel madeni yağ ürünleri üretmekte ve pazarlamaktadır. Merkezi Kuala Lumpur’da bulunan PETRONAS Madeni Yağlar, 27 ülkede 30’un üzerinde pazarlama ofisine sahipken, 1993 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Şu anda ilk 10 arasında yer alan PETRONAS Lubricants International (PETRONAS Madeni Yağlar), dünyanın önde gelen madeni yağ şirketlerinden biri olarak konumunu korumak için agresif bir iş büyüme stratejisi yürütüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir