Transatlantic Petroleum Diyarbakır’da petrol üretecek
 1. Anasayfa
 2. Petrol ve Akaryakıt

Transatlantic Petroleum Diyarbakır’da petrol üretecek

0

Transatlantic Petroleum, 8,2 milyon lira yatırımla Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde yılda 15 bin 600 ton ham petrol üretip depolamayı planlıyor.

Amerikan Transatlantic Petroleum Ltd. Şirketinin Türkiye kolu olan Transatlantic Petroleum Ham Petrol ve Doğal Gaz Arama ve Üretim A. Ş. firması tarafından Diyarbakır İli, Bismil İlçesinde Ham Petrol Arama – Çıkarma (Üretim) ve Depolama faaliyeti planlanıyor. 

8 MİLYON LİRAYI AŞAN YATIRIM YAPILACAK

8 milyon 215 bin lira değerindeki proje kapsamında ARİ/TRS/K/M44-b2-1 ruhsat nolu alan ve ARİ/TRS/K/M45-a1-2 ruhsat nolu alanda çalışma yürütülecek. Alanlarda yapılacak olan sismik çalışmalar neticesinde, açılacak sondaj kuyuları vasıtasıyla petrol varlığı, petrolün özellikleri ve işletmeye yönelik verilerin sağlanması planlanıyor. Arama faaliyeti sonrasında da üretime ve depolamaya geçilmesi planlanıyor. Yeniev – 7 ve Karagöz – 2 lokasyon alanlarının içerisinde belirlenen kuyulardan çıkarılacak petrol, lokasyonlarda ayrı ayrı depolanacak.

Daha önceden arazilerde yapılan gözlemsel tespitlere göre üretime geçilmesi halinde yılda 15 bin 600 ton ham petrol üretimi yapılması ve depolanması öngörülüyor. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir