Güneş Enerjisiyle Çalışan İnsansız Uçak Geliştirilecek
 1. Anasayfa
 2. Güneş

Güneş Enerjisiyle Çalışan İnsansız Uçak Geliştirilecek

0

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), güneş enerjisiyle çalışan ve 90 gün boyunca uçabilen insansız bir uçak için İspanyol firma ile bir sözleşmeye imza attı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), güneş enerjisiyle çalışan ve 90 gün boyunca uçabilen insansız bir uçak için Amerikan-İspanyol havacılık firması Skydweller Aero ile 5 milyon dolarlık bir sözleşmeye imza attı. ABD’li yetkililer, Amerikan-İspanyol havacılık firması Skydweller Aero’yla uçağın geliştirmesi için 5 milyon dolarlık sözleşme imzaladı. Uçak, Solar Impulse 2 adlı güneş enerjisiyle çalışan daha geliştirilmiş bir donanım parçası üzerine inşa edilecek.

Uçağın donanma versiyonu, pilotu ortadan kaldırarak daha fazla donanım kurulmasına izin veriyor ve havada kesintisiz kalma süresini 90 güne çıkarıyor. Öte yandan ABD donanması ise güneş enerjisini uçaklarda da kullanabilmek için çalışmalara başladı. Donanma, 90 güne kadar gökyüzünde kalabilen ve gücünü güneşten alan bir uçak geliştirmeyi hedefliyor. Söz konusu uçağın, gözetleme aracı ve potansiyel olarak iletişim platformu işlevi göreceği açıklandı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir