Zorlu Enerji doğal gaz işlemlerinde randevu ve HES kodu uygulamalarını hayata geçirdi
 1. Anasayfa
 2. Gaz ve LNG

Zorlu Enerji doğal gaz işlemlerinde randevu ve HES kodu uygulamalarını hayata geçirdi

0

Zorlu Enerji, COVID-19 pandemisi döneminde teması en aza indirmek amacıyla iş süreçlerini geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Müşteri Hizmetleri Merkezi’ne gidecek abonelerin beklemelerini önlemek için çağrı merkezi üzerinden randevu sistemini hayata geçiren Zorlu Enerji, abonelerini ofislerine HES kodu sorgulamasıyla kabul ediyor. Zorlu Enerji, ayrıca abonelerine ofislerindeki bekleme süresi ve yoğunluğunu azaltmak amacıyla resmi dijital kanallar üzerinden sunulan abonelik imkanlarını ya da sertifikalı firmalara başvurarak yine merkeze gelmeden işlemlerini yapma yolunu kullanmalarını öneriyor.

Gaziantep Bölgesi’nde doğal gaz dağıtım faaliyetlerini sürdüren Zorlu Enerji, COVID-19 pandemisi sebebiyle çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını korumak için iş süreçlerini geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda teması en aza indirmek amacıyla 0850 222 94 29 numaralı çağrı merkezi üzerinden randevu sistemini hayata geçiren Zorlu Enerji, müşterilerini bekletmeden seçtikleri gün ve saat aralığında ofislerine kabul ediyor ve işlemlerini hızlıca gerçekleştirebiliyor. Randevu gününde ve saat aralığında müşteri hizmetleri merkezine giden müşterilerin ofislere girmeden önce yetkililere HES kodunu göstermeleri de gerekiyor.

HES kodu “cepten” kolayca alınabiliyor

Abonelerin Zorlu Enerji Müşteri Hizmetleri Merkezi’ne gitmeden önce HES kodunu alması gerekiyor. HES kodu; “Hayat Eve Sığar” mobil uygulaması üzerinden, e-Devlet (https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme) üzerinden ve 2023’e gönderilen kısa mesaj (SMS) ile alınabiliyor. HES kodunu SMS ile almayı tercih eden abonelerin HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndermesi gerekiyor.

İşlemler dijital kanallardan da gerçekleştirilebiliyor

Zorlu Enerji aldığı tüm bu önlemlere ek olarak teması en aza indirmek amacıyla müşterilerini, güvenli ve hızlı işlem yapabilecekleri resmi dijital kanallara yönlendiriyor. Buna göre Zorlu Enerji aboneleri, tüm işlemlerini zorluenerji.com.tr internet sitesi, e-devlet, 0850 222 9 429 numaralı çağrı merkezi aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor. Aboneler ilgili dijital platformlar üzerinden; bağlantı anlaşması, abonelik sözleşmesi ve abonelik iptal başvurusu, müşteri bilgi güncelleme işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Ayrıca bağlantı ve güvence bedeli işlemleri için iletilen SMS’teki link aracılığıyla web sitesi üzerinden online olarak yapılabiliyorken, SMS’te belirtilen bankaların internet ve mobil bankacılık adresleri üzerinden de yapma imkanı sağlanıyor. Online gerçekleştirilen bağlantı anlaşması ve abonelik sözleşmesi işlemleri ayrıca sertifikalı firmalar üzerinden de gerçekleştirilebiliyor.

Zorlu Enerji’nin COVID-19 önlemleri çok önce başlamıştı

Zorlu Enerji, Sağlık Bakanlığınca önerilen tüm önlemleri kurum içerisinde hayata geçirerek COVID-19 salgınının bulaş riskini en aza indirmeyi hedefliyor. Son olarak randevu sistemini ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı HES kodu sorgusunu da Müşteri Hizmetleri Merkezlerinde hayata geçiren Zorlu Enerji, çalışma alanlarında çalışanlar ve müşteriler arasındaki sosyal mesafeyi korumak amacıyla bankoları da solid paravanla kapattı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir