Henkel, Orta Doğu ve Afrika (MEA) Bölgesinde Sekiz Yapıştırıcı Teknolojileri Üretim Tesisiyle Yenilenebilir Enerjiye Geçiş Yaptı
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Henkel, Orta Doğu ve Afrika (MEA) Bölgesinde Sekiz Yapıştırıcı Teknolojileri Üretim Tesisiyle Yenilenebilir Enerjiye Geçiş Yaptı

0

Henkel, Orta Doğu ve Afrika (MEA) bölgesinde faaliyet gösteren sekiz Yapıştırıcı Teknolojileri üretim tesisiyle yenilenebilir enerjiye geçiş yaparak önemli bir çevresel adım attı. Türkiye, Kenya, Güney Afrika, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan tesisler, fotovoltaik güneş enerjisi, hidroelektrik ve rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir kaynaklardan elde edilen elektriği kullanmaya başladı.

Bu dönüşüm sayesinde Henkel, yılda yaklaşık 10.471 ton karbondioksit emisyonunu ortadan kaldırarak önemli bir çevresel etki yaratmış oldu. Bu rakam, benzinle çalışan yaklaşık 2.500 arabanın yıllık karbon ayak izine eşdeğerdir.

Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Operasyonlar Direktörü Mehmet Yılmaz, konuyla ilgili olarak, “Henkel’de sürdürülebilirlik, stratejik gündemimizin temelini oluşturuyor ve yenilenebilir enerji kullanımında belirlediğimiz hedeflere kararlılıkla ilerliyoruz. 2030 yılına kadar globalde tüm elektriğimizi yenilenebilir kaynaklardan sağlama hedefimiz bunun en önemli göstergelerinden biri. Türkiye’deki fabrikalarımızda olduğu gibi Orta Doğu ve Afrika’daki tesislerimizde de bu hedefe ulaşmış olmak, sürdürülebilir bir gelecek için attığımız önemli bir adımdır,” şeklinde konuştu.

Henkel, bu başarıyla hem çevresel sürdürülebilirlik alanında liderliğini pekiştirirken hem de bölgedeki operasyonlarında yenilikçi ve sorumlu bir yaklaşım sergilemeye devam ediyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir