Transformatör İhracatı 138 Milyon Dolara Ulaştı
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Transformatör İhracatı 138 Milyon Dolara Ulaştı

0

Astor Enerji A.Ş., Türkiye’nin lider yerli transformatör ve anahtarlama ürünleri üreticisi olarak, ürünlerini daha fazla bölgeye dağıtarak ülke ekonomisine katkısını artırmaya devam ediyor. Eylül ayı itibariyle Astor Enerji, 2023 yılı ihracatının 200 milyon doların üzerinde gerçekleşeceği tahmin edilen ihracatının yüzde 43 oranında artarak 138 milyon dolara ulaştı.

Astor Enerji A.Ş., Birleşik Krallık, Orta Asya, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Avrupa ve Kafkas bölgeleri dahil olmak üzere 90’dan fazla ülkeye ürün ve hizmetler ihraç ediyor. Şirket, ihracatının %46’sını Avrupa Birliği ülkelerine yapıyor. Astor Enerji, yurt içi müşteri tabanını genişleterek toplam satışlardaki payını yüzde 34 seviyesine yükseltti.

“İhracatımız Yüzde 43 Arttı”
Astor Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Geçgel, ihracat potansiyelinin geliştirilmesine yönelik stratejilerin uygulandığını belirterek, “Astor Enerji, 2022 yılında 97.4 milyon ABD doları olan ihracatını 2023 yılı Eylül ayı itibariyle yüzde 43’lük artışla 138 milyon ABD doları yaptı” dedi. Astor olarak 2023’e kadar ihracatımızın 200 milyon doların üzerinde olacağını tahmin ediyoruz. Ülkemizin ihracatına katkıda bulunmak ve ihracat hedefimize ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İhracat, ülke ekonomimizin büyümesi için önümüzdeki en büyük fırsat olarak görülüyor. İhracat oranlarımızı yükseltirken aynı zamanda yeni ihracat planları oluşturarak hedeflenen büyüklüklere ulaşmayı amaçlıyoruz” dedi.

Geçgel, önümüzdeki dönemde de istikrarlı bir şekilde satış hacimlerini artırmaya devam edeceklerini belirtti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir