Elektrikli Araçlar İçin Huawei’den Hızlı Şarj Teknolojisi
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Elektrikli Araçlar İçin Huawei’den Hızlı Şarj Teknolojisi

0

FusionCharge sıvı soğutmalı yüksek hızlı şarj ünitesi, Huawei tarafından Türkiye’de piyasaya sürüldü. Bu yeni dijital güç teknolojisi, elektrikli araçlar için daha iyi şarj deneyimi ve daha iyi performans sağlar.

Huawei‘nin akıllı şarj ürünleri, yeni nesil teknolojileri teşvik etmeye ve sürdürülebilir kalkınmayı desteklemeye odaklanarak elektrifikasyon sürecini hızlandırmayı amaçlamaktadır. Bu alanda, şirketin yeni nesil sıvı soğutmalı ultra hızlı güç ünitesi, akıllı e-mobilitenin dijitalleşmesine öncülük ediyor. FusionCharge sıvı soğutmalı yüksek hızlı şarj ünitesi, kullanıcılara daha güvenilir ve daha verimli bir şarj deneyimi sunarken, şarj noktası operatörleri için de daha iyi bir yatırım fırsatı sunuyor.

Düşük karbon hedeflerini gerçekleştirmek için Huawei, iş ortaklarıyla birlikte çalışarak esnek ve verimli bir dijital güç ortamı oluşturmaya devam ediyor.  Huawei Dijital Enerji İş Grubu Genel Müdürü Guanliang Zhao, ürünün Türkiye’de kullanıma hazır olduğunu Elektrikli Araç Şarj Teknolojileri Ekipmanları Fuarı’nda açıkladı. “Türkiye’de e-mobilitenin gelişmesinden heyecan duyuyoruz” diyor Zhao. Büyüyen elektrikli araç pazarına güvenilir ve verimli ürünler sunmak için yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyoruz. Bu süre boyunca, iş ortaklarımızla birlikte yaratıcı bir şarj ekosistemi oluşturmaya ve şarj deneyimini geliştirmeye devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar süresince bize destek olan tüm iş ortaklarımıza teşekkür ederiz.”

FusionCharge Sıvı Soğutmalı Yüksek Hızlı Şarj Ünitesi

FusionCharge sıvı soğutmalı yüksek hızlı şarj, hizmet verilen şarj seanslarının sayısını artırarak, yeni bir şarj altyapısı oluşturmayı mümkün kılıyor.

Sıvı soğutmalı güç ünitesi, 720 kW’lık bir güç çıkışı üretebilir. Güç havuzu ve güç paylaşım matrisi kabini yüksek hızda şarj etme yeteneğine sahiptir. AC/DC ve DC/DC modüllerinin ayrılması, güç ünitelerini DC ESS bağlantısı için daha kolay hale getirir ve böylece daha fazla güç kapasitesi kullanılabilir. Ünite, tek bir konektörle 600 kW’a kadar çıkış gücü işleyebilir ve 12 adede kadar çıkış destekleyebilir. Geleneksel mimari ile karşılaştırıldığında, DC veri yoluyla tamamen sıvı soğutmalı mimari, kalite, esneklik ve şarj deneyimi açısından daha iyidir.

500 amperlik güç ile FusionCharge sıvı soğutmalı yüksek hızlı şarj ünitesi, yüksek hızlı şarj deneyimini sunar. %95,5 verimlilik ve son derece düşük arıza oranına sahip olan ürün, tamamen sıvı soğutmalı teknolojisi sayesinde 60dB’nin altında çalışarak gürültü engeller.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir