IONBEE Yatırımcılarını Arıyor
 1. Anasayfa
 2. Haberler

IONBEE Yatırımcılarını Arıyor

0

Yerli Şarj ve Batarya Teknolojileri Girişimcisi IONBEE Yatırımcılarını Arıyor. 10 milyon TL fon hedefiyle paya dayalı kitle fonlama kampanyası başladı.

IONBEE fonbulucu platformunda yatırım turunu başlatan şarj ve batarya teknolojileri girişimi, çevre dostu ve temiz enerji üretimine katkıda bulunmak için kuruldu. Tur öncesi talep toplama sürecinde 3 bin 684 yatırımcıdan yaklaşık 16,1 milyon TL ön yatırım talebi aldı. Girişim, şirket paylarının yüzde 7,50’sini yatırımcılara arz ederek toplamda 10 milyon TL fon toplamayı hedefliyor. Yatırım turu 30 Kasım 2023’e kadar devam edecek ve kurumsal ve bireysel yatırımcılar, minimum bin TL ile yüzdelik pay alarak girişim şirketine ortak olabilir.

2020 yılında kurulan IONBEE paya dayalı kitle fonlama turu, şarj ve batarya teknolojileri sektöründe inovasyonu ve yüksek kaliteyi koruyarak yola çıktı. Yerli ve ulusal kaynaklarla kurulan şirketin amacı, ülkemizin sürdürülebilir gelecek vizyonuna katkıda bulunan temiz ve çevre dostu elektrikli araç teknolojileri üretmektir. Şirket, fonbulucu platformunda başlattığı yatırım turunda şirket paylarının yüzde 7,50’sini yatırımcılara vererek 10 milyon TL fon oluşturmaktır. Kampanya öncesi ön talep toplama sürecinde büyük bir başarı gösteren şirket, turu hedefini aşarak tamamlayacağının sinyalini veriyor ve şu anda 3 bin 684 yatırımcıdan yaklaşık 16,1 milyon TL ön talep aldı.

IONBEE, ön yatırım talebi oluşturarak turun ilk beş günü içerisinde en az ön talep tutarı kadar yatırım yapan yatırımcılara, yatırım turunun başlama tarihi olan 31 Ekim Salı günü saat 10.00 itibari ile ilk 20 iş günü içerisinde EFT veya kredi kartı ile yapılan yatırımlarda yüzde 10 fazladan pay vereceğini açıkladı.  Yatırım turu 30 Kasım’a kadar devam edecek ve bireysel ve kurumsal tüm yatırımcılara açıktır. Minimum yatırım tutarı bin TL.

Çok yönlü üretim ağıyla lokomotif sektörlerine hizmet veren IONBEE, 3,7 kW’dan 22 kW’a kadar AC ve 20 kW’den 120 kW’a kadar DC hızlı şarj cihazları geliştirip üretiyor. Şirket ayrıca özel izolasyon Type2 soket ve kablo imalatı ile ihracata yönelik hedefleri de var. Ürünleri kapsamlı testlerden geçirdikten sonra ticarileşmiş durumdadır. IONBEE, yazılım tarafında IONBEE SOFT markasıyla apartman ve siteler için şarj yönetim sistemleri ve şehir içi elektrikli araç filoları için filo yönetim sistemleri geliştiriyor. Bu, kullanıcıların şarj ihtiyaçlarını ve diğer operasyonları dijital ortamda yönetmesine izin veriyor. Girişim şirketi, özellikle yeni yapılmakta olan inşaat yatırımlarında mimar ve inşaat mühendisleri ile site projelerinin altyapılarına yönelik pratik çözümler de sunar. Ayrıca, Türkiye’de çok yeni bir alan olan elektrikli ve mekanik sistemler konusunda da uzmandır.

IONBEE Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kara, elektrikli araç hizmeti ve altyapısı sektörünün 27 milyar dolarlık hacme ulaşacağını ve 2028 yılına kadar borsaya kote olacak 2025 yılına kadar dünya çapında 16,25 milyon elektrikli şarj istasyonu olacağını belirterek yatırımcıları bu gelecek vaat eden sektörde yer almaya teşvik etti. Osman Kara, yatırımcıların IONBEE’ye yatırım yaparak sadece yerli bir şirkete değil, iddialı küresel hedefleri olan bir girişime yatırım yapmış olacaklarını söyledi. IONBEE’nin 2028 yılına kadar borsada olacağı da açıklandı. Kara, “Yatırım turumuz sonrasındaki ilk beş yıl temettü dağıtımı yapmadan tüm kaynaklarımızı istikrarlı büyüme için kullanmayı hedefliyoruz” dedi. Bu süre içinde ciro ve satış beklentilerimizi aşarak şirket değerlememizi en az beş katına çıkarmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, sektördeki küresel yatırım şirketlerinin dikkatini çekeceğiz. “Gelecek teklifleri, değerlememizin en üst seviyede olduğu bir süreçte değerlendireceğiz ve yatırımcılarımıza yani iş ortaklarımıza en yüksek getiri fırsatlarını sunacağız” dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir