Mitsubishi Electric, Fark Yaratanlar Toplantısını İş Ortakları İle Gerçekleştirdi
 1. Anasayfa
 2. Dijital

Mitsubishi Electric, Fark Yaratanlar Toplantısını İş Ortakları İle Gerçekleştirdi

0

Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri, Türkiye’nin endüstriyelleşmiş tüm bölgelerinde; Türkî Cumhuriyetler, Kafkasya ve Ortadoğu’da faaliyet gösteren iş ve çözüm ortaklarıyla Kıbrıs’ta düzenlediği Fark Yaratanlar Toplantısı’nda bir araya geldi. Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Nurettin Geçgel ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda şirketin Türkiye’deki 30 yılı aşkın serüveni, başarıları ve gelecek hedefleri hakkında iş ortaklarına bilgi verdi.

Mitsubishi Electric, Türkiye’nin iş ortaklarına yönelik bir toplantı Kıbrıs’ta gerçekleşti. Toplantıya Mitsubishi Electric üst yönetimi ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen iş ve çözüm ortakları katıldı. Dört gün süren etkinlikte, dünya çapında üreticilerin tercih ettiği Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri ve sanayicilere katma değer sağlayan yeni fabrika otomasyon sistemleri ve çözümleri tartışıldı. Mitsubishi Electric Türkiye Başkan Yardımcısı Jun Horibe ve Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri EMEA Başkanı Hartmut Puetz, düzenlenen organizasyonda konuşmacı olarak yer aldı.

“Türk sanayisini ve üreticilerini ileri taşıma hedefiyle 30 yılı aşkın süredir çalışıyoruz.”

Toplantıda konuşan Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Nurettin GEÇGEL, Mitsubishi Electric’in Endüstri 4.0 dünyasında şirketlere örnek olmak, sanayimizi ilerletmek, yeni başarı hikayeleri yaratmak ve bu başarıları sürdürülebilir kılmak olduğunu vurguladı. Uluslararası Robotik Federasyonu (IFR), “2025 yılına kadar kolaboratif robotlar toplam robot pazarının yaklaşık yüzde 40’ını oluşturacak” diyor.

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından yapılan tahminlere göre, 2025 yılına kadar dünyadaki tüm işlerin yarısı makineler tarafından yapılacak. Endüstriyel otomasyon sistemlerinin Türkiye’ye gelmesi dünyadaki birçok ülkeye göre geç olsa da, ihracat çeşidinin, hacminin ve bölgelerinin genişlemesi ile birlikte Türkiye kısa sürede bu alanda önemli bir ilerleme kaydetti. Geride bıraktığımız pandemi, otomasyon çözümlerinin ve özellikle endüstriyel robotların sanayinin vazgeçilmezine dönüşmesinde önemli bir rol oynadı. Bugün işletmelerin ajandalarında verimlilik artışı, güvenliğin güçlendirilmesi ve maliyetlerin düşürülmesi gibi konuların sıklıkla yer alması, bu eğilimin devam edeceğini gösteriyor. Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri olarak, üreticilere geleceğin akıllı dijital fabrikalarını kurmalarında yardımcı oluyor ve Türkiye’de büyümeye hızla devam ediyoruz. Yenilikçi otomasyon konsept ve çözümlerimizle hızlı entegrasyon, üretkenlik, esneklik ve verimlilik konularında katma değer sağlıyoruz. Dijital fabrika konseptimiz e-F@ctory ve tescilli MAISART AI teknolojimiz sayesinde şirketler yapay zekadan üst düzey bir şekilde yararlanabilir.

“Türkiye pazarı, makine imalatı ve son kullanıcı projeleri ile hızla büyüyor” diyor.

Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri EMEA Başkanı Hartmut Puetz, Türkiye’nin hızla büyüdüğünü belirterek, “Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Avrupa’da büyük bir paya sahip.” Türkiye pazarının büyümesinin iki önemli faktörü vardır: büyüyen makine imalatı sektöründe bir merkez olması ve son kullanıcı projeleri. Yazılım, müşterilerimizin Endüstri 4.0’a geçiş süreçlerinde dijitalleşme taleplerini karşılamak ve OEE verimlilik çözümleri sunmak için giderek daha önemli hale geliyor. Iconics satın alındıktan sonra, otomasyon katmanına web tabanlı bir SCADA ve bulut entegrasyon hizmeti sağlayabiliyoruz. Bu, Iconics’in Genesis 64 modülü ile çok daha üst düzeyde gerçekleştirilebilir. Dijital ikiz ve yapay zekâ tabanlı veri analitiği (MaiLab) ile bunları birleştirerek şirketlere önemli rekabetçi çözümler sağlıyoruz. Müşterilerimiz, yapay zeka tabanlı yazılım çözümümüz EcoAdvisor kullanarak enerji tüketimini önemli ölçüde azaltıyor ve aynı zamanda karbon ayak izini azaltıyor.

Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri EMEA Başkanı Hartmut Puetz, konuşmasının ardından “En yüksek oransal büyümeye sahip ülke” ödülünü Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Nurettin Geçgel’e verdi. Serdar Kuzuloğlu’nun “Fark Yaratmak” ile renk kattığı etkinlikte, 2023 yılının fark yaratan iş ortakları ödüllendirildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir