Astor Enerji A.Ş.’den İstihdam Atılımı
 1. Anasayfa
 2. Bilgi

Astor Enerji A.Ş.’den İstihdam Atılımı

0

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan son verilere göre, hizmet, tarım, sanayi ve ticaret sektörlerinde istihdam oranı geçen yıla kıyasla yüzde 3,3 arttı. Türkiye’de istihdama katkıda bulunan işletmelerden biri olan Astor Enerji A.Ş., iş gücü kolunu genişletmeye devam ediyor. Astor Enerji, faaliyet hacmindeki büyümeye bağlı olarak çalışan sayısını da artırarak 2023 Haziran ayı itibari ile 1.706 kişiye ulaştı.

Astor Enerji, 40 yıllık deneyimi ile transformatör üretimi ve satışı yaparak elektromekanik imalat sektöründe sektöre yön verdi. 2020 yılında bin kişi olan çalışan sayısını 2022 yılında bin 531 kişiye ve 2023 yılının ilk yarısında bin 706 kişiye yükseltti. Bu yönüyle şirket hem bir teknik okul hem de reel sektörde istihdama önemli ölçüde katkıda bulunuyor.

Sürdürülebilir Büyümeyi Destekliyoruz.

Astor Enerji A.Ş. Genel Müdürü Hakan ÜNSAL, son 3 yılda 1.706 yeni istihdam sağladıklarını belirterek, “Astor Enerji A.Ş. 2023 yılı itibari ile bin 706 kişilik büyük bir aile oldu.” İhracatta da büyümemizin bir sonucu olarak, yeni yatırımlar ve yeni kapasiteler aracılığıyla işgücü, yeni istihdam ve sürdürülebilir bir büyümeyi destekliyoruz. Bunun yanı sıra, yatırımlarımız tedarikçilerimizin istihdamlarını artırıyor. Astor Enerji, ülkemiz ekonomisine duyduğu güvenle hız kesmeden yatırımlarına devam ediyor.

En önemli hedefimiz, katma değeri yüksek ürünler üreterek ihracatı artırmak. Şirket kültürümüze uygun olarak büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz ve istihdam seferberliğinde üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Bu sayede çalışanlarımız, ailelerimiz ve tedarikçilerimizden oluşan ekosistemimiz ile ülkemizin sosyoekonomik gelişimine olumlu katkıda bulunacağız” dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir