Huawei yenilikçi çözümlerle temiz enerjiye öncülük etmeye devam ediyor
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Huawei yenilikçi çözümlerle temiz enerjiye öncülük etmeye devam ediyor

0

Huawei en güncel güneş enerjisi ve enerji depolama çözümlerini, Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen Intersolar Europe 2023 etkinliğinde tanıttı. 

Huawei Digital Power, akıllı fotovoltaik ve enerji depolama sistemleri özelindeki en yeni ürün ve çözümlerini tanıttı. Huawei, akıllı fotovoltaik stratejisi ve tamamen yükseltilmiş yeni fotovoltaik çözümü FusionSolar’ı, Intersolar’da katılımcılara sundu.

Yenilikçi enerji, yenilikçi strateji

‘Watt’, ‘Bit’, ‘Isı’ ve ‘Pil’ teknolojilerinin yakınsamasına vurgu yapan Huawei, Ar-Ge yatırımlarını artırmayı ve güneş enerjisi sektöründeki teknolojik ilerlemeye öncülük etmeyi amaçlıyor. Bu hedef doğrultusunda sürekli inovasyonu teşvik eden Huawei, sektörün genel gelişimini hızlandırmayı da iş planının bir parçası olarak görüyor. Huawei, endüstri için kalite odaklı standartlar oluşturmak ve güneş enerjisi endüstrisinin sağlıklı büyümesini teşvik etmek için iş ortaklarıyla birlikte çalışmayı sürdürüyor. Huawei bu iş birlikleriyle, sektörün sürdürülebilir ve sorumlu bir şekilde ilerlemesini sağlamayı da amaçlıyor.

Huawei tesis odaklı senaryolarında, sektörün yalnızca maliyete odaklanmak yerine, yüksek değer teklifleri sunmaya odaklanması için çalışmayı sürdürüyor. Huawei son on yılda dijital teknoloji ve güç elektroniği inovasyonunu akıllı fotovoltaik çözümlerine entegre ederek, akıllı invertör ürünlerini pazara sundu.  Huawei ayrıca, dijital güç teknolojilerini birleştirerek ve akıllı şebeke oluşturan dönüştürücüler geliştirerek, güneş enerjisinin birincil enerji kaynağına dönüşümünü hızlandırmayı hedefliyor.

Huawei, ticari ve endüstriyel alanda teknolojik yenilikleri teşvik etmeye ve aktif güvenliği bir standart haline getirmeye odaklanıyor. Şirket, farklı sektörlerde çevreci güç teknolojilerini destekleyerek işletmelerin sürdürülebilirliklerini sağlamalarına ve karbon emisyonlarını azaltmalarına yardımcı olmayı da amaçlıyor. Huawei bu alanda geliştirdiği çözümlerle, kampüslerin ve fabrikaların enerji öz yeterliliğine tamamen ulaşmaları için güçlenmelerini ve her işletmenin temiz enerjiyi benimsemesini hedefliyor.

Huawei, konut senaryolarında ise yeni teknolojilerle ev enerjisinin geleceğine öncülük etmeyi amaçlıyor. Şebekeden bağımsız güç yedekleme ve ‘Yapay Zeka Enerji Yönetim Asistanı (EMMA)’ gibi teknolojilerle, evlerin güç sistemlerinde bağımsızlığa ve öz yeterliliğe ulaşmasını amaçlıyor.  

Huawei’den akıllı fotovoltaik çözümü: FusionSolar

Huawei’in geliştirdiği akıllı fotovoltaik çözümü FusionSolar, gelişmiş bir enerji depolama sistemleri çözümü olarak tasarlandı. Ürünün ismini oluşturan ‘Fusion’ entegrasyonu, ‘Solar’ ise fotovoltaik gücü temsil ederken, FusionSolar entegre inovasyon kavramını da somutlaştıran bir ürün olarak ortaya çıktı. Güneş enerjisi ve depolamanın entegrasyonunu, kapsamlı yapay zeka kullanımı ve fotovoltaiklerin önemli bir enerji kaynağına dönüşümü, FusionSolar’ın temel bileşenlerini oluşturuyor.    

Huawei Digital Power daha yeşil bir güç teknolojisi ekosistemi için çalışıyor 

Huawei, sahip olduğu teknolojik birikimle, sıfır karbon dönüşümüne ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmaya devam ediyor. Huawei Digital Power, Mart 2023 itibariyle dünya çapında 770 milyar kWh yeşil elektrik üretilmesine destek oldu ve karbon emisyonlarını, 480 milyon ağaç dikmeye eşdeğer olan 350 milyon ton seviyesinde azalttı. Huawei ileriye dönük olarak, fotovoltaiklerin ana enerji kaynağı olarak benimsenmesini hızlandırmak için, sektörle iş birliği içinde çalışmayı sürdürüyor. 

Kaynak: Huawei Türkiye Basın Bülteni

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir