Aksa Jeneratör, sürdürülebilir ve akıllı çözümleriyle dikkat çekiyor
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Aksa Jeneratör, sürdürülebilir ve akıllı çözümleriyle dikkat çekiyor

0

Global jeneratör pazarının en büyük üretici ve ihracatçı markalardan biri olan Aksa Jeneratör, ICCI – Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’na katıldı. Fuarda gazlı ürün gruplarını sergileyen Aksa Jeneratör fuar boyunca standına konumlandırdığı bisiklet ile karbon salınımına karşı farkındalık oluşturdu.

ICCI Konferansı’nın ‘Afet Koşullarında Enerjide Sürdürülebilirlik’ konulu oturumuna konuk olan Aksa Jeneratör Global İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Emrah Tatarka, gerçekleştirilen panelde herhangi bir afet sırasında ve sonrasında enerjinin kesintisiz olmasının önemine dikkat çekti.

Türkiye’nin lider jeneratör markası Aksa Jeneratör 24 – 26 Mayıs’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen 27. ICCI – Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’na katıldı. Aksa Jeneratör hem gazlı ürün gruplarını sergiledi hem de fuar boyunca standına konumlandırdığı bisiklet ile karbon salınımına karşı farkındalık oluşturdu.

Aksa Jeneratör’ün “Enerjiye pedalla, doğaya nefes aldır!” sloganıyla standına konumlandırdığı spin bisiklet üzerinde pedal çeviren katılımcılar ne kadar mesafe kat ettiklerini ve kalori miktarını gözlemlerken bu interaktif deneyim sayesinde, bir kişinin bisiklet sürerek engellediği CO2 salınımının önemine bir kez daha dikkat çekildi. 

Günümüzde araçlar her 1 kilometrede 250 gram CO2 salınımı gerçekleştiriyor ve 2 kilometrede bu miktar 500 grama ulaşıyor. Ancak sadece 5 dakika bisiklet sürerek yaklaşık 500 gram CO2 salınımını engellenmiş oluyor. Aksa Jeneratör bu etkinliğiyle, sürdürülebilir ulaşımın ve bisikletin çevre dostu bir alternatif olduğunun altını çiziyor. Aksa Jeneratör’ün ICCI fuarındaki aktivitesi, sadece katılımcıları harekete geçirmekle kalmıyor, aynı zamanda doğaya karşı sorumluluk bilincini artırıyor. Aksa Jeneratör, bu etkinlikle katılımcılarına TEMA Vakfı aracılığıyla 1 adet fidan bağışında bulunarak, insanları enerji tüketim alışkanlıklarını gözden geçirmeye, çevre dostu alternatiflere yönelmeye teşvik ediyor ve geleceğe daha temiz bir dünya bırakma hedefine katkıda bulunuyor.

Ana teması Enerjide Sürdürülebilir ve Akıllı Dönüşüm olan ICCI Konferansı’nın ‘Afet Koşullarında Enerjide Sürdürülebilirlik’ konulu oturumuna konuk olan Aksa Jeneratör Global İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Emrah Tatarka, gerçekleştirilen panelde herhangi bir afet sırasında ve sonrasında enerjinin kesintisiz olmasının önemine dikkat çekerek ‘Afet ve zorlu iklim koşullarında kesintisiz enerji tedarikinin sağlanabilmesi için enerji altyapısı ve tedarik güvenliği kritik önem arz ediyor.  Tüm dünyada çeşitli bölgelerde yaşanan ve hem sert kış şartları ve sel, deprem gibi doğal afetler rüzgâr, doğal gaz ve kömür santrallerini donma gibi nedenlerden dolayı elektrik üretimi yeterli olarak sağlanamıyor. Jeneratörler; evde, mağaza ve kliniklerde, aydınlatma ve elektrikli aletlerin yedek güç ihtiyacında, eğlence, dinlence yerlerinde (kamp, tekne, parti) ve seyyar pazarlarda ve endüstriyel sahada (üretim yerleri ve atölyelerde) olmak üzere kullanılırlar. Jeneratörler özellikle enerji kaynağı çeşitliliği ve yedeklenmesi açısından önem arz eder. Bu yüzden özellikle afet durumlarında ve olumsuz koşullarda hayat kurtarıcı hale geliyorlar. Yakın dönemde yaşadığımız deprem felaketinde AKSA Grup Şirketleri olarak depremin ilk gününden itibaren afet bölgesinin enerji ihtiyacını karşılamak için operasyonlarını hız kesmeden sürdürürken, bölgenin acil ihtiyaçlarına destek olabilmek için de tüm imkânlarını seferber ettik. Seferberlik kapsamında 1.300 kişilik ekibimizle çalışmalarımızı kesintisiz sürdürdük. AFAD ve sivil toplum örgütleri ile koordineli olarak arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere afet bölgesine 4.000’den fazla jeneratör yönlendirdik. Aydınlatma, ısınma ve altyapı sistemlerinin güvenilir şekilde sağlanması için süreç teknik detaylarıyla birlikte hızla yürütüldü. Deprem bölgesine yaptığımız destekleri sürdürürken herhangi bir afet durumunda enerjinin kesintisiz olması için çalışmalarımıza da ara vermeden devam edeceğiz’ dedi.

Kaynak: Aksa Jeneratör Basın Bülteni

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir