CW Enerji’den deprem bölgesine destek
 1. Anasayfa
 2. Haberler

CW Enerji’den deprem bölgesine destek

0

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan CW Enerji, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde etkisini gösteren büyük depremin ardından bölge halkına destekte bulundu.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve çevre illerde de etkisini gösteren depremin ardından harekete geçen CW Enerji, hem insani yardımda bulundu hem de teknik destek verdi.

CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, birçok ilde etkisi hissedilen deprem nedeniyle derin üzüntü içerisinde olduklarını söyledi. Sarvan, “Deprem hepimizi derinden üzdü. Öncelikle depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Ülkemize geçmiş olsun. Şimdi kenetlenme ve birlik olma zamanı. CW Enerji olarak, bu süreçte üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam ediyoruz. Depremin yaralarını sarmak için tüm gücümüzle desteğimizi sürdürüyoruz” dedi.

CW Enerji’den maddi ve manevi destek

Yardımlar hakkında konuşan Sarvan, “Depremin ikinci gününden itibaren fiilen harekete geçerek afet bölgesine destek için çalışmalar yürüttük. Deprem bölgesine 44 kişilik uzman ekibimizle tam destek olduk. Termal kameralı drone ile canlı arama çalışmalarına katıldık. Afet bölgesinde temel ihtiyaç olan su ve ekmek gönderdik. Binlerce güneş panelini afet bölgesine göndererek bölgede bulunan bayilerimiz aracılığıyla elektrik ihtiyacının giderilmesine katkı sağladık. İçerisinde konteynır, yakıt, gıda, battaniye, kışlık kıyafet, jeneratör, ısıtıcı fan, elektrik malzemeleri, kazı malzemeleri ve powerbank olan yardım tırı, kurtarma çalışmalarına destek olması için ekskavatör kırıcı gönderdik” dedi. Yaşanan depremin ardından mağdur olan vatandaşlarımızın yanında olacaklarını ifade eden Sarvan, bölge halkı için ellerinden gelen gayreti göstermeye devam edeceklerini kaydetti.

Süreci yakından takip ediyoruz

Açıklamalarına devam eden CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan “CW Enerji Yönetimi ve çalışanları olarak, gönlümüz ve dualarımız deprem bölgesinde. Yaşanan süreci yakından takip ediyoruz. Hep birlikte dayanışma içinde tüm yaralarımızı hızla saracak, bu felaketi birlik ve beraberlik içinde atlatmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Solarist

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir