Togg ilk şarj cihazlarını Bolu’da kurdu
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Togg ilk şarj cihazlarını Bolu’da kurdu

0

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Togg, elektrikli araçlar için ilk şarj cihazı kurlumunu Bolu HighWay Dinlenme Tesisi‘nde gerçekleştirdi.

Türkiye merkezli otomobil üretici şirketi Togg, şarj ağı markası TruGo ile dördü 180 kW, ikisi 300 kW olmak üzere ilk altı şarj istasyonunun kurulumunu Bolu HighWay Dinlenme Tesisi’nde gerçekleştirdi. Ortalama bir bataryayı 25 dakikada %80’e kadar şarj edebilen şarj portlarından tüm elektrikli araç kullanıcıları yararlanabilecek.

Togg’un şarj ağı markası TruGo yaptığı açıklamada, “Dördü 180 kW, ikisi 300 kW üzeri, toplam 6 adet şarj cihazımızı, İstanbul ve Ankara arasındaki en önemli geçiş noktası olan Bolu HighWay Dinlenme Tesisi’ne kurduk. Tüm elektrikli araç kullanıcıları bu cihazları pek yakında kullanabilecek” ifadesini kullandı.

Togg, 2023 yılının ilk çeyreğinde doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı C SUV’u banttan indirmeye hazırlanıyor. TruGo ise, 81 ilde 600’ün üzerinde lokasyonda 1.000 yüksek performanslı şarj cihazı (DC) kurmayı hedefliyor.

Kaynak: Enerji Günlüğü

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir