Tekirdağ’da akaryakıt ve kimyasal ürün depolama tesisi kurulacak
 1. Anasayfa
 2. Petrol ve Akaryakıt

Tekirdağ’da akaryakıt ve kimyasal ürün depolama tesisi kurulacak

0

Likit Depolama A.Ş., Tekirdağ’da LPG, Akaryakıt ve Kimyasal Ürün Depolama Tesisi kurmak için yaklaşık 483 milyon TL yatırım yapacak.

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde yaklaşık 200 bin metreküp kapasiteli LPG, Akaryakıt ve Kimyasal Ürün Depolama Tesisi kurulacak.Likit Depolama A.Ş. tarafından Tekirdağ ili, Marmaraereğlisi ilçesinde LPG, Akaryakıt ve Kimyasal Ürün Depolama Tesisi kurulması planlanıyor. Yaklaşık 483 milyon TL değerindeki proje kapsamında, toplam kapasitesi 11.800 m3 olan 2 adet LPG tankı; toplam kapasitesi 133.915 m3 olan 23 adet akaryakıt tankı ve toplam kapasitesi 50.150 m3 olan 12 adet kimyasal ürün tankı yer alacak. Ayrıca, tesiste toplam kapasitesi 3900 m3 olacak şekilde biyoetanol, biyodizel ve slop tankları bulunacak. Tesisin toplam depolama kapasitesi 199.765 m3 olacak.

Tesiste, yurtiçi ve yurtdışından alınacak olan LPG/Akaryakıt/Kimyasal ürünler depolanacak. Bu ürünler Likit Kimya San. ve Tic. A.Ş.’ye ait ve halen faaliyette olan Tekirdağ açıklarında kurulu Marmaraereğlisi Açık Deniz Terminali’nden (LİKİTPORT) boru hatları vasıtasıyla Terminale tahliye edilecek. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir