Enerjisini Güneşten Alanların Fuarı Solarex İstanbul 07 Nisan’da 14.kez kapılarını açacak
 1. Anasayfa
 2. Genel

Enerjisini Güneşten Alanların Fuarı Solarex İstanbul 07 Nisan’da 14.kez kapılarını açacak

0

Enerjisini Güneşten Alanların Fuarı Solarex İstanbul

07 Nisan’da 14.kez kapılarını açacak

7-9 Nisan 2022 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ve Voli Fuarcılık tarafından organize edilen Solarex İstanbul Güneş Enerjsi ve Teknolojileri Fuarı, bu yıl dış alanlara da taşacak ve 14 yılın en büyük katılımcı sayısına ve sergi alanına imza atacak.

Fotovoltaikler, inverterler, konnektörler, EPC firmaları, jel aküler, solar kabloları, güneşle çalışan tüketici ürünler, malzeme ve üretim ekipmanları, kısacası güneşe dair her şeyi bulacağınız Solarex; Sektörün büyüklüğü göz önüne alındığında çok sayıda yerli yabancı katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getiriyor. Türkiye pazarına girmek isteyen yabancı katılımcıların sektöre daha yakından bakmasına, potansiyel müşterileriyle yüz yüze görüşebilmesine fırsat tanıyor.

İhracat anlamında Türk sanayiinin ümidi Solarex İstanbul

Dünyanın en büyük enerji devlerinin bulunduğu binden çok markanın temsil edildiği fuar özellikle ihracat anlamında Türk sanayiinin ümidi oluyor ve bu geri sayım sürecinde buluşmanın en verimli halde geçmesi için yılların deneyimli fuar organizatörü Voli Fuar kaliteli ekibiyle var gücüyle çalışıyor.

Amerika’dan Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar 5 kıtada Solarex İstanbul tanıtımları Ticari Ateşliklerimiz ile işbirliği içerisinde hızla devam ediyor. 2022 yılında da Doğu Avrupa’dan Yakın Doğu’ya, Orta Doğu’dan Kuzey Afrika’ya güneş enerjisi yatırımcılarını ve sektör profesyonellerini bir araya getirecek organizasyon, solar sektörü için güçlü bir ticari arena sunuyor. Solarex İstanbul’a özellikle Ortadoğu ülkelerinden yoğun ilgi var. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Irak, Yemen, Mısır, Makedonya, Tunus, Sırbistan, Fas gibi ülkelerin yanında Kuzey Afrika ülkelerinden başta olmak üzere toplam 20 ülkeden üst düzey heyetlere ev sahipliği yapıyor.

Solar sektörünün uluslararası dernek başkanları İstanbul’da

Avrasya’nın en büyük Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Solarex İstanbul’da fuarla eş zamanlı düzenlenecek konferanslarla solar sektörünün öncü uzmanları, dernekleri, birlikleri yenilenebilir ve sürekli bir enerji kaynağı olan güneş enerjisinin önemini vurgulayacaklar. Solarex İstanbul Fuarı, çevre dostu çözümlerle, sektörü bir araya getirecek.

Güneş enerji sektörünü bilinçlendirmeyi hedefleyen fuarda ESTELA (Avrupa Termal Güneş Elektriği Derneği), MESİA (Orta Doğu Güneş Endüstrisi Derneği), CIEMAT-PSA (Enerji, Çevre ve Teknolojik Araştırma Merkezi), AREC (Arap Yenilenebilir Enerji Komisyonu) gibi uluslararası dernek yöneticilerinin vereceği konferans başlıkları da çok konuşulacak. Fuarda çevre dostu global çözümler masaya yatırılacak.

Konuşmacılar canlı yayınla tüm dünyada izlenecek

Bu sene 14.kez düzenlenecek fuar ekibi, her sene kendini geliştirmek, katılımcı ve ziyaretçilerine daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyor. Bu sene İFM 11.Hall’ü konferans merkezi haline getirdiklerini söyleyen fuarın proje yönetmeni Yasemin Terle yaptığı açıklamada “11.hall’ü iki büyük konferans salonu haline getirdik. Konuşmacılarımız simultane tercüme ile Youtube kanalımızdan yapacağımız canlı yayınla Türkiye’de ve tüm Dünya’da izlenecek. Yüzde yüz doluluk oranına ulaştığımız fuarımız bu sene sadece ülkemize sağladığı milyonlarca dolarlık iş hacmi ile değil, aynı zamanda dünya genelinde temiz enerjinin önemini vurgulayan konferansları ile de isminden çok söz ettirecek. Kendi enerjisini üreten Türkiye olmanın yanı sıra hedefimiz; Kısa sürede güneş enerjisine dair panel, solar kablo, akü, inverter, konstrüksiyon ve deneyimli mühendisliklerlerimiz tüm ürünlerde Avrupa’nın üstünde kapasite ve teknolojide ürünlerimiz ile birlikte Türkiye ve tüm Dünya ülkelerine enerji satan bir ülke olmak. 7 – 9 Nisan’da dünyada güneş enerjisi yatırımcılarının ve sektörünün nabzı SolarEX İstanbul’da atacak” dedi.

Solarex İstanbul’a her yıl olduğu gibi Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB de destek veriyor

İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçileri ile 14. kez buluşacak olan Solarex İstanbul Fuarı katılımcıları gerek stand açma, gerekse konstrüksiyon maliyetleri ile ilgili olarak Ticaret Bakanlığı ya da KOSGBEB’den destek alabilecekler. Bağlı bulundukları birlikler üzerinden fuar katılımcısı olduklarını beyan ederek destek talebinde bulunan firmalar, ticaret hacimlerini bu büyük fuarda geliştirme imkanı bulabilecekler.

Katılımcı ve ziyaretçilere özel THY ve WOW İstanbul Hotels’den indirim

Solarex İstanbul katılımcı ve ziyaretçileri, özel uçak bileti sponsoru olarak yurtdışı uçuşlarında THY’da %15’e varan, otel konaklama sponsoru WOW İstanbul Hotels & Conventions Center’da %30’a varan indirimden yararlanabilecekler. Sabah- akşam saatlerinde fuar alanı ile otel arasında ring seferler ile katılımcı ve ziyaretçiler ücretsiz ulaşımdan yararlanabilecekler.

Artan fatura maliyetlerinize akılcı çözümler için sizde Solarex İstanbul Fuarı’nı ziyaret edin

Temiz, yenilenebilir ve sürekli bir enerji kaynağı olan güneş enerjisinin önemini vurgulayan Solarex İstanbul Fuarı, çevre dostu çözümlerle, sektörü bir araya getirecek. 7 – 9 Nisan 2022 tarihlerinde İFM-İstanbul Fuar Merkezi’nde sektöre kapılarını açacak fuar, tüm güneş enerjisi sanayisini bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Ücretsiz davetiye ve detaylı bilgi için; www.solarexistanbul.com

Daha detaylı bilgi için;
Özlem Adaş,
Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü
[email protected]
Direkt Tel: 0212 604 51 03 Mobil: 0549 870 00 80

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir