bp Türkiye, sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında “Karbon Nötr” standı ile Petroleum İstanbul 2022’de
 1. Anasayfa
 2. Sürdürülebilir

bp Türkiye, sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında “Karbon Nötr” standı ile Petroleum İstanbul 2022’de

0

bp Türkiye, 15. Uluslararası Petroleum İstanbul Fuarı’nda yerini aldı. bp, Petroleum İstanbul’a özel hazırlanan karbon nötr standında Türkiye’nin dört bir yanından gelen iş ortaklarını ağırladı.

bp Türkiye, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 31 Ma‚rt – 02 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen 15. Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipman, İstasyon Market Ürünleri ve Teknoloji Fuarı’nda yeni istasyon konseptine uygun ve karbon nötr standındaki özel deneyim alanları ile de fark yarattı. bp Türkiye, ferah ve büyük alanının yanı sıra konuklara sunulan farklı konseptlerdeki birden çok deneyim alanına sahip sürdürülebilir bir yaklaşımla hazırlanan standında Türkiye’nin dört bir yanından gelen iş ortaklarını ve bayilerini ağırladı. 

Kullanılmayan yiyecekler barınaktaki hayvanlara gidiyor

bp’nin bpNetZero stratejisi kapsamında ortaya koyduğu cesur hedeflerine uygun sürdürülebilirlik ilkeleri ile oluşturulan Petroleum İstanbul 2022 standı; hazırlık aşamasında kullanılan malzemelerin üretiminden kullanılan elektriğe, faydalanılan insan gücünden harcanan yakıta kadar karbon ayak izini fuar boyunca hesaplayacak. Söz konusu karbon ayak izini dengelemek adına da ilgili kurumlarla çalışarak “Güneş Enerjisine” fon sağlayacak. Ayrıca sürdürülebilir bir yaklaşımla fuar boyunca stantta kullanılmayan yiyecekler de uygun şekilde organize edilerek hayvan dostlarımız için barınaklara her gün sonu teslim edilecek. 

Karbon nötr stand karbon salımı hakkında farkındalık yaratmayı hedefliyor

bp Türkiye Petroleum İstanbul standı içerindeki dokunmatik kiosklarda, konuklara dijital iz eşliğinde istasyondaymışçasına dolaşma deneyimi sunarken, Wild Bean Coffee alanında sıcak, soğuk leziz ikramlarının yanı sıra misafirlerini bp yeşil lounge’da dinlenme fırsatı sundu. Ayrıca fuarda bp standında konuklar; bp Net Zero alanında Leap Motion teknolojisi ile interaktif bir deneyim yaşarken, karbon salımı ve ayak izi hakkında bireysel bir farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan karbon ayak izi dengeleme uygulaması ile misafirlere bp’nin yenilenen stratejisi ve geleceğe dair cesur hedefleri anlatıldı. Stanttaki Castrol alanındaki CASTROL ON MARS köşesinde ise ziyaretçilere Leap Motion teknolojisi ile interaktif bir deneyim sunuldu.

Uluslararası deneyimimizi yerel beklentiler ve dinamiklerle harmanlıyoruz

Sektörü bir araya getiren en önemli fuarlardan olan Petroleum İstanbul’da üç yılın ardından özlem duyduğumuz iş ortakları ve sektör temsilcileri ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten bp Türkiye Perakende Akaryakıt Operasyon Direktörü Ersin Akmanoğlu konuşmasında; “bp olarak uzun bir aradan sonra içinde bulunduğumuz değişimin de heyecanı ve sürdürülebilir bir bakış açısıyla özel tasarlanan karbon nötr standımızla 15. Uluslararası Petroleum İstanbul’dayız. Yenilenen stratejimiz, yeni hedeflerimizi sizlerle paylaşacağımız için mutluyuz. Perakende ve akaryakıt operasyonu olarak 2022 Şubat sonu itibarıyla Türkiye’nin yedi bölgesinde, 770’in üzerinde istasyonumuzla müşterilerimize üstün standartta hizmet sunuyoruz. Önümüzdeki dönemde de çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürerek büyümeye devam etmeyi hedefliyoruz. Diğer yandan sektörün önde gelen marketlerinden olan bp Express’lerimiz tarafında müşterilerimize daha verimli hizmet sunabileceğimiz alanlara odaklanıyoruz. Bizim için önceliklerden olan akaryakıt dışı gelirler işimizde bp Express ve Wild Bean Coffee (WBC) konseptimizi ülke çapına yaymak istiyoruz. bp olarak stratejimizi günümüz müşteri yapısının beklentilerini ve müşteri hedeflerini gerçekleştirmek üzerine oluşturuyoruz. Uluslararası deneyimimizi yerel beklentiler ve dinamiklerle harmanlıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrasında da günden güne değişen, gelişen satın alma güdülerini yakından takip ederek, kendimizi yenileyen bir yapıda müşterilerimize daima daha da iyisini sunmak için çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

Gelecek için yepyeni bir tutkusu, amacı ve cesur hedefleri olan bir enerji şirketiyiz

Bir kez daha Petroleum’da olmanın ve sektörle buluşmaktan duyduğu heyecanı ifade eden bp Türkiye Ülke Başkanı Tümkan Işıltan açıklamasında “bp olarak bizler son iki yılda önemli değişimler yaşadık. 2050 yılına kadar sıfır karbon şirketi olmak üzere belirlediğimiz bp NetZero stratejimiz ile bugün artık gelecek için yepyeni bir tutkusu, amacı ve cesur hedefleri olan bir enerji şirketiyiz. Üç yılın ardında özlediklerimizle buluşmanın yanı sıra bp Türkiye ailesi olarak içinde bulunduğumuz değişimin de heyecanı ile 15. Uluslararası Petroleum İstanbul’da iş ortaklarımız ve sektörümüz ile bir aradayız.  Yenilenen stratejimiz çerçevesinde amacımız, 2050 itibarıyla veya daha erken bir tarihte sıfır emisyonlu bir şirket olmak ve dünyanın da sıfır emisyon seviyesine gelmesine yardımcı olmak.Günümüzün gerektirdiği dinamizmi yakalamak için dijitalleşme alanında yatırım ve çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Yarınların şekillenmesinde rol alacak bir dünya markası olarak, müşterilerimize en üst seviye hizmeti vermek için dönüşüyoruz” dedi.

bp Türkiye Hakkında

bp, 110 yıldır Türkiye’de akaryakıt dağıtım ve pazarlama, madeni yağ üretim ve pazarlama, petrol ve doğalgaz boru hatları ve havacılık yakıtları alanlarında faaliyet gösteriyor.  

bp; yenilenen stratejisi kapsamında uluslararası ürün, hizmet ve emniyet standartlarının yanı sıra mobilite ve bp Ekspress’ler ve Wild Bean Coffee ile günümüz dünyasının ihtiyaçlarını karşılayan deneyim alanlarına dönüşen 770’in üzerinde istasyonu ile ülke çapında her gün 300 binin üzerinde misafirine hizmet vermektedir. 

bp’nin dijital mobilite çözümleriyle, bir madeni yağ markasının ötesinde bir bakım markasına dönüşen Castrol ile bir aracın bakıma ihtiyacı olduğu andan servisten geri alındığı ana kadar tüm ihtiyaçları giderecek ekosistemiyle öne çıkmaktadır. 

bp, ülke ekonomisi ve bölge için değer yaratan Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) ham petrol boru hattının uzun yıllardır ana işletmecisidir. 21. yüzyılın en büyük mühendislik projelerinden olan ve 2006 yılından bu yana Azerbaycan’ın Hazar Denizi petrollerini, Ceyhan Terminali’nden dünya pazarlarına ulaştıran BTC ana işinin yanı sıra iyi komşuluk ilkesi ile hattın geçtiği yerleşimlerde birçok toplumsal kalkınma projesini desteklemektedir. 

Havacılık alanında Air bp ile dünyanın en büyük yakıt ve servis sağlayıcılarından biri olan bp Grup ise 55 ülkede 950 lokasyonda çalışan operasyonel ağı sayesinde global çapta lider konumdadır. Türkiye’de ise 12 havalimanında hizmet vermekte ve THY’nin globaldeki en büyük tedarikçisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

bp Türkiye, tüm operasyonlarında sağlık, emniyet ve çevre ilkeleri doğrultusunda uyguladığı Seç-G standartları ile de alanında sektörüne öncülük etmektedir. İş kollarının tamamında ülke ekonomisine katkı sağlayan bp, tüm çalışmalarını “İnsana ve çevreye zarar vermeden” gerçekleştirmektedir. Dünya ve insanlar için enerjiyi yeniden tasarlayan bp, sürdürülebilirlik stratejisi ile de bulunduğu toplumlara katkı sağlamayı işinin bir parçası olarak görmektedir. Çeşitliliğin gücüne inanan bir marka olarak hayatın her alanında cinsiyet eşitliğini sağlamak, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin şirket içinde her alanda fırsatlar ve kaynaklara eşit erişim hakkı verilmesi için gönüllü çalışan inisiyatifi bp Women International Network Türkiye (bpWIN Türkiye) ile de toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda çalışmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir