200 MW’lık GES Yatırımı ile 136 Bin Hanenin Elektriği, Yeşil Enerjiden Sağlanacak
 1. Anasayfa
 2. Güneş

200 MW’lık GES Yatırımı ile 136 Bin Hanenin Elektriği, Yeşil Enerjiden Sağlanacak

0

DBE Enerji ile Kaco New Energy, 200 MW’lık güneş enerjisi santrali projesi için işbirliği anlaşması imzaladı. Projeyle 136 bin hanenin elektrik ihtiyacının yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilmesi ve 312 bin ton karbon salımının önüne geçilmesi planlanıyor.

DBE Holding iştiraki DBE Enerji ile Siemens’in iştiraki Kaco New Energy arasında yeşil enerji alanında işbirliğine gidildi.

İşbirliğine ilişkin açıklama yapan DBE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taha Pınar, “Yurt içi ve yurt dışı yatırımlarımızda kullanılmak üzere tamamı Siemens’e ait olan Kaco New Energy GmbH firmasıyla imzaladığımız anlaşma neticesinde 200 MW’lık güneş enerjisi santralleri için teknolojik olarak en gelişmiş komponentlere sahip olan Blueplanet 165.0 TL3 inverter serisini kullanacağız. Projelerimizin tamamı hayata geçtiğinde 200 MW’lık GES yatırımı ile 136 bin hanenin elektrik ihtiyacı yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilmiş olunacak ve 312 bin ton CO2 salınımının önüne geçilecek. Ayrıca 24 milyar 960 milyon adet ağaç doğaya kazandırılmış olunacak.” dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir