Siemens Türkiye, enerji verimliliği çözümleriyle Solar İstanbul Fuarı’nda
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Siemens Türkiye, enerji verimliliği çözümleriyle Solar İstanbul Fuarı’nda

0

Enerji sektörü paydaşları 23-26 Mart tarihlerinde Via Port Marina’da düzenlenecek Solar İstanbul Fuarı’nda buluşacak. Küresel ölçekte enerjinin dönüşümüne öncülük eden Siemens, fuarda en yeni çözüm ve teknolojilerini katılımcılarla buluştururken, güneş enerjisinden elde edilen elektriğin şebekeye akıllı entegrasyonu hakkında bilgi paylaşacak.

Sürdürülebilir üretim için enerji kullanımı kritik önem taşıyor. Sektörler enerji tasarrufuna yönelik projeler geliştirmeye odaklanırken, kendi enerjisini üreten tesislerin çoğalması için güneş enerjisi en ulaşılabilir alternatif olarak ön plana çıkıyor.

Yeşil enerjiden üretilen elektrik enerjisini kendi tesislerinde kullanmaya önem veren Siemens Türkiye, son olarak Gebze Entegre Üretim Üssü’nde kurduğu güneş enerjisi tesis yatırımıyla karbon nötr olma hedefine daha da yaklaşırken, geliştirdiği teknolojilerle de tüm sektörleri destekliyor.

14 ülkeden 100’ü aşkın markanın katılımıyla 23-26 Mart tarihlerinde Via Port Marina’da düzenlenen Solar İstanbul Fuarı, enerji sektörünün nabzını tutarak, en yeni ve en güncel gelişmelerin paylaşıldığı platform olacak. Siemens Türkiye fuarda, fotovoltaik inverter çözümleri olan merkezi inverter, dizi inverter, merkezileştirilmiş dizi inverter ve SKID inverter çözümleri ile enerji verimliliği analizi çözümlerini sergileyecek. Daha çevreci bir dünya için karbon salımını en aza indirmek ve enerji üretimini yenilenebilir enerji kaynağı güneşten sağlayarak dışa bağımlılığı düşürmek için çözümler sunan Siemens Türkiye, ziyaretçileri güneş enerjisinden elde edilen elektriğin şebekeye akıllı entegrasyonu konusunda bilgilendirecek.

Siemens Türkiye desteğiyle 2,5 milyon ton CO2 salımı engelleniyor

Türkiye’de son yıllarda doğa ve çevre dostu güneş enerji sistemlerinin kullanımı artış gösteriyor. Güneş enerji santrallerinin kurulu gücünün yanında çatı üstü GES (Güneş Enerji Sistemleri) projeleri ve elektrikli şarj istasyonlarında sıklıkla tercih ediliyor. 1 MW’lık güneş enerji santrali senede ortalama 1.700 ton karbondioksit salımını engelliyor. Türkiye genelinde Siemens’in geliştirdiği inverterlerin kullanıldığı santrallerle yaklaşık 2,5 milyon ton karbondioksit salımı engelleniyor. Bununla birlikte yılda ortalama 2 milyon adet ağacın korunması sağlanıyor. Siemens Türkiye daha yaşanabilir bir dünya inşa etme hedefiyle fabrikalarının yıllık enerji ihtiyacının yüzde 10’unu güneş enerjisinden sağlıyor.  Türkiye’de kurulu olan 8 GW gücün yaklaşık 1.5 GW’lık kısmını enerjilendirmiş olan Siemens Türkiye, güneş enerjisi sektöründeki yüzde 18’in üzerinde bir pazar payını elinde bulunduruyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir