Ekvator Enerji Kıy HES’i portföyüne kattı
 1. Anasayfa
 2. Hidro Elektrik

Ekvator Enerji Kıy HES’i portföyüne kattı

0

Ekvator Enerji Grubu, Adana’da bulunan 16,99 MW’lık Kıy Hidroelektrik Santrali’ni (HES) satın aldı.

Ekvator Enerji Grubu, Adana’nın Kozan ilçesinde bulunan 396.000 m2 santral alanı ile 16,99 MW kurulu güce sahip olan Kıy Hidroelektrik Santrali’ni satın alarak elektrik üretim gücünü artırdığını açıkladı. 

Açıklamaya göre, Kıy Hidroelektrik Santrali’nin satın alınmasıyla ortalama 17 bin 25 meskenin yıllık elektrik ihtiyacının karşılanması ve 2 milyon 165 bin 685 ağaca denk karbon salımının azaltılması hedefleniyor.

GRUP KURULU GÜCÜ 45 MW’A ULAŞTI

Ekvator Enerji Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Kubilay Şakar konuya ilişkin yaptığı açıklamada, yeni yatırım öncesinde 28,05 megavat kurulu güce sahip 4 güneş enerjisi santrali yatırımının yapıldığını belirterek, “Ülkemizin kaynaklarını verimli kullanmak, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından güneş, rüzgar ve suya dayalı yatırımlara devam etmek öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu yatırımımızla birlikte toplamda 45,03 megavat kurulu güce ulaştık ve santrallerimizden elde edilen elektrik üretimi ile yılda toplam 3 milyon 441 bin 161 ağacın çevreye sağladığı faydaya denk karbon salımının azaltılmasına katkıda bulunuyoruz” ifadesini kullandı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir