Madencilik sektörü İzmir’de buluşacak
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Madencilik sektörü İzmir’de buluşacak

0

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde; TMMOB Maden Mühendisleri Odası işbirliğiyle, İZFAŞ tarafından düzenlenen ‘MINEX’, 13-16 Ekim tarihleri arasında fuarizmir’de kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Fuarizmir A holde düzenlenecek fuarda birçok ürün gurubu sergilenecek. Maden arama, kırma-eleme, öğütme-ayıklama, sondaj, tünel açma, taşıma, cevher hazırlama ve zenginleştirme, yardımcı makine ve ekipmanları ile havalandırma sistemleri ile iş sağlığı ve güvenliği malzemeleri sektör temsilcilerinin ilgisine sunulacak. 

ULUSLARARASI ALIM HEYETLERİ

9.kez düzenlenecek MINEX Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı’nda T.C. Ticaret Bakanlığı aracılığıyla alım heyeti programı düzenlenecek. Program kapsamında Azerbaycan, Almanya, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Cezayir, Fas, Filistin, İngiltere, İran, İrlanda, Katar, Lübnan, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün gibi dünyanın birçok ülkesinden sektör ilgilileri fuarizmir’de bir araya gelecek.

Ayrıca yurtiçinden de birçok yerli ziyaretçi firma, fuar katılımcılarıyla görüşmeler gerçekleştirecek.

IMMAT İLE EŞ ZAMANLI DÜZENLENECEK

8.Uluslararası Maden Makinaları ve Teknolojileri Kongresi- IMMAT, 13-15 Ekim tarihlerinde MINEX Fuarı’yla eş zamanlı düzenlenecek. Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Dr. Halil Köse, Dr. Çelik Tatar başkanlığı ve Maden Mühendisleri Odası Mustafa Hacarlıoğlu eş başkanlığında yürütülen kongrenin açılış paneli ‘Maden Teknolojisi ve Ekonomisi’ üzerine gerçekleşecek. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Taki Güler ve Dr. Öğr. Üye. Çelik Tatar’ın yapacağı panelin katılımcıları Türkiye Madenciler Derneği Başkanı Ali Emiroğlu ve maden teknolojisi üzerine çalışmaları olan Prof. Dr. Kari Heiskanen olacak.  

‘İLBER HOCA’ IMMAT’IN KONUĞU OLACAK

13 Ekim Çarşamba günü düzenlenen açılış paneli ardından kongre, ‘Anadolu, Medeniyet ve Madencilik’ isimli önemli bir söyleşiye ev sahipliği yapacak. Ünlü tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın katılımıyla damga vuracak söyleşinin moderatörlüğünü Metin Uca ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Halil Köse yürütecek. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir