EDREMİT SERA TDİOSB YATIRIMCISINI BEKLİYOR
 1. Anasayfa
 2. Haberler

EDREMİT SERA TDİOSB YATIRIMCISINI BEKLİYOR

0

Kuruluş çalışmaları tamamlanan ve talep toplama aşamasına gelen Edremit Sera TDİOSB’deki parsellerinin metrekare fiyatı 170 lira ile 230 lira arasında değişiyor.  

Kuruluş çalışmaları tamamlanan Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Süs Bitkileri ve Çiçekçilik OSB (Edremit Sera TDİOSB) parsel tahsisi öncesi talep toplama aşamasına geldi. Balıkesir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Edremit Belediyesi, Edremit Ticaret Odası, Edremit Ticaret Borsası, Edremit Ziraat Odası ve SS. Edremit Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklığında kurulan Edremit Sera TDİOSB, jeotermal kaynaklı bir OSB olarak planlandı. İlçe ekonomisine yıllık 120 milyon lira katkı sağlaması beklenen bölgede 1500 kişiye istihdam sağlanacak.

16 SERA, 7 SANAYİ PARSELİ

2019’da tüzel kişilik kazanan Edremit Sera TDİOSB, yaklaşık 64 hektarlık bir alan üzerinde kuruldu. Bölgedeki 44 hektarlık alanda süs bitkileri ve çiçekçilik yapan modern teknolojik seralar, 3,3 hektarlık alanda ise ihtisas konusuna uygun sanayi parselleri yer alacak. OSB’de büyüklükleri 35 bin 207 metrekare ile 25 bin metrekare arasında değişen 16 sera parseli ve büyüklükleri 4 bin 916 metrekare ile 4 bin 600 metrekare arasında değişen 7 sanayi parseli planlandı. Bölgede ayrıca İdari ve Sosyal Hizmet parseli ile teknik alt yapı alanı, tır parkı ve eğitim alanı için yer ayırıldı. Sera parsellerinin metrekare fiyatı 2021 yılı için yaklaşık 170 lira, sanayi parsellerinin metrekare fiyatı ise yaklaşık 230 lira olarak belirlendi.

ALTYAPI HAZIR TESLİM EDİLECEK

Edremit Sera TDİOSB’deki tüm parsellerin başına yol, sera ısıtma hattı, atıksu, içme, sulama ve kullanma suyu, yağmur suyu drenaj hattı, doğalgaz, elektrik ve telekom bağlantısı getirilecek ve yatırımcıya hazır olarak teslim edilecek. Tüm parsellerde ısıtma doğalgaz ile sağlanacak. Ayrıca bölgenin 695,64 hektar büyüklüğünde jeotermal kaynak arama ruhsatı bulunuyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir