Başkentgaz, Ankara Nallıhan’da ekim ayında gaz dağıtımına başlayacak
 1. Anasayfa
 2. Gaz ve LNG

Başkentgaz, Ankara Nallıhan’da ekim ayında gaz dağıtımına başlayacak

0

Başkentgaz, 2021 yılı yatırım planı doğrultusunda Ankara’nın Nallıhan ilçesine hizmet götürmek için düğmeye bastı. Bu yıl yapılacak 12 milyon TL’lik yatırımla Ekim ayında ilçenin 6 mahallesinde aboneler gaz kullanmaya başlayabilecek.

Türkiye’de doğal gaz kullanıcıların yüzde 11’ine hizmet götürerek en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi konumunda bulunan Başkentgaz, bu yıl Nallıhan’da doğal gaz arzı sağlamaya hazırlanıyor. 2021 yılı planı doğrultusunda Nallıhan’da 12 milyon TL’lik yatırıma başlayan Başkentgaz, ilçenin 6 mahallesinde 3 bin 261 konuta Ekim ayında hizmet vermeye başlayacak.

Nallıhan’da yapılan temel atma töreninde konuşan Başkentgaz Genel Müdürü Asım Yüksel, doğal gaz ile ilçe halkına daha konforlu bir ısınma fırsatı sunacaklarına işaret ederek “2021 yatırım yılı kapsamında Nallıhan ilçemizde 30 bin metre polietilen ana hat; 10 bin metre servis hattı; 1.500 metre çelik hat yatırımına başladık. Bu yatırım ile Ankara’nın doğal gaz gitmemiş 5 ilçesinin en büyüğü olan Nallıhan’da 6 mahalleye hizmet vermeye başlamış olacağız. Aliağa Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Nasuh Paşa Mahallesi, Yazı Mahallesi, Hacı Bey ve 100. Yıl mahallelerinde yaklaşık 800 bina, 3 bin 261 konuta Ekim ayı içerisinde gaz arzının sağlamayı öngörüyoruz. Ayrıca 400 ticari işletmenin önünden de hatlarımız geçecek.” dedi.

Törende konuşan Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Nallıhan’ın coğrafi koşulları sebebi ile katı yakıt atıklarından daha fazla etkilendiği ve bu sebeple hava kirliliğinin yaşandığı bilgisini vererek doğal gaz ile temiz havaya kavuşacaklarını söyledi.

Abonelik işlemleri Başkentgaz Mobil ile yapılabilecek

Nallıhan’da doğal gaz abonelik işlemleri de Başkentgaz Mobil araçlarıyla yapılabilecek. Başvuru ve abonelik işlemleri için haftanın bir günü Başkentgaz Mobil aracı, ilçeye giderek yerinde hizmet verecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir