HT-SAAE, PVEL 2021 PV Güvenilirlik Raporu’nda “En İyi Performans Gösteren” Olarak Ödüllendirildi
 1. Anasayfa
 2. Haberler

HT-SAAE, PVEL 2021 PV Güvenilirlik Raporu’nda “En İyi Performans Gösteren” Olarak Ödüllendirildi

0

ABD merkezli, dünyanın önde gelen bağımsız PV panel test laboratuvarı olan PV Evolution Labs (PVEL); yedinci, yıllık PV panel test sonuçlarını ‘’2021 PV Panel Güvenilirlik Raporu’’nu yayınladı. HT-SAAE, küresel PV panel üreticileri arasında ürün güvenilirliği ve performansı ile üçüncü kez “En İyi Performans Gösteren” üreticilerden biri oldu.

Dünyanın birçok yerindeki güneş enerjisi proje geliştiricileri, yatırımcıları ve operatörleri için önde gelen güvenilirlik ve performans test laboratuvarı olan PVEL, 10 yılı aşkın deneyim ve birikmiş verilerle güneş enerjisi teknolojisinin güvenilirliğini gösteren testlere imza atıyor. 

Yapılan değerlendirmeler sonucunda, HT Solar ana şirketi HT-SAAE, İstanbul Tuzla’daki fabrikasında ürettiği güneş panelleri ile küresel PV panel üreticileri arasında ürün güvenilirliği ve performansı ile üçüncü kez “En İyi Performans Gösteren” üreticiler arasında yer alarak, bu yıl da 2021 PV Panel Güvenilirlik Raporu’na giren Türkiye’deki tek güneş paneli üreticisi oldu.

“Üstün performans ödüllü panellerimizle, güneş enerji santrallerine değer katmaya devam edeceğiz’’ 

Üreticileri, Ürün Yeterlilik Programında (PQP) örnek test sonuçları ile ödüllendiren PVEL’in 2021 PV Panel Güvenilirlik Raporu’na göre; HT-SAAE listedeki 26 üretici arasında, Damp-Heat (Nem ve Sıcaklık testi), LID (Işık Kaynaklı Bozulma) ve LeTID (Işık ve Yüksek Sıcaklık Kaynaklı Bozulma) test sonuçlarına göre “En İyi Performansı Gösteren” ödülüne layık görüldü. 

Düşük LID ve LeTID oranlarına sahip panel tedarik etmenin bir projenin yıllar içerisindeki üretim kayıplarını azalttığına dikkat çeken HT Solar Satış Pazarlama Müdürü Emre Kulaç: “LID ve LeTID testlerinden elde edilen sonuçlar, üretim tahminleri için doğrudan girdilerdir ve projelerin fizibilitelerini olumlu anlamda etkilemektedir. Dolasıyla, düşük LID ve LeTID oranlarına sahip paneller tedarik etmek bir projenin değerini artırır. Üstün performansa layık görülen güneş panellerimizle, ülkemizde ve globalde güneş enerji santrallerine üstün değer katmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Üç yıldır “En İyi Performans Gösteren” ödülünün sahibi

HT Solar ana şirketi, Tier 1 güneş paneli üreticisi HT-SAAE, İstanbul/Türkiye’deki fabrikasında ürettiği yüksek performanslı güneş panelleri ile dünya çapında birçok projede yer almaya devam ediyor. PVEL tarafından, küresel PV panel üreticileri arasında ürün güvenilirliği ve performansı ile İstanbul/Türkiye’de ürettiği güneş panelleri ile üçüncü kez “En İyi Performans Gösteren” üreticilerden biri olan HT-SAAE; güçlü mali yapısı, kaliteli üretimi ve yüksek performansı ile küresel projelere güneş paneli tedarikini her yıl artırmayı hedefliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir