EIT InnoEnergy Batarya ve Depolama Teknolojileri Uzmanlık Programı 10 Mayıs’ta Başlıyor!
 1. Anasayfa
 2. Dijital

EIT InnoEnergy Batarya ve Depolama Teknolojileri Uzmanlık Programı 10 Mayıs’ta Başlıyor!

0

EIT InnoEnergy tarafından yürütülen Batarya ve Depolama Teknolojileri Uzmanlık programı, batarya ve depolama teknolojileri alanında kariyer yapmak ve ilerlemek isteyen deneyimli ve genç profesyonelleri bekliyor.

EIT InnoEnergy tarafından yürütülen Batarya ve Depolama Teknolojileri Uzmanlık programı 10 Mayıs 2021 tarihinde başlıyor. Enerji sektörünün yapısal dönüşümünün temelini oluşturan batarya ve depolama teknolojilerine ilişkin en kritik ve önemli başlıkları kapsayan program, bu sektörde kariyer yapmak ve ilerlemek isteyen deneyimli ve genç profesyonellerin batarya ve depolama teknolojileri alanında akademik, teknik, sektörel ve hukuki konularda güncel bilgi birikimi edinerek enerji sektöründe kendilerine yer bulabilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. 

Batarya ve Depolama Teknolojileri Uzmanlık Programı, Avrupa’nın sürdürülebilir enerji, batarya ve depolama teknolojileri ile inovasyon alanında önde gelen kurumlarından biri olan EIT InnoEnergy tarafından belirlenmiş sektör profesyonelleri tarafından hayata geçirilmektedir. Toplam 115 saat sürecek eğitim programı, 21-22 Eylül tarihlerinde Budapeşte’de fiziki olarak gerçekleştirilecek atölye çalışmaları ile sona erecektir. 

Bu benzersiz program, katılımcıların:

– Sıfır emisyonlu bir topluma ve merkezi olmayan enerji piyasasına giden yolda pil depolamasını ustalıkla konumlandırmalarını,

– Şirketlerinin enerji depolama stratejilerini ve yol haritalarını Avrupa’nın politikalarıyla bağdaştırmalarını,

– Mevcut pil teknolojilerinin temel yönlerine ve temel özelliklerine hakim olmalarını ve bunları pil parametreleriyle ilişkilendirmelerini,

– Yeni gelişen pil teknolojilerini ve rakip enerji depolama teknolojilerinin güçlü ve zayıf noktalarını belirleyerek karşılaştırma yapabilmelerini,

– Pil değer zincirini derinlemesine anlamalarını ve her adımdaki temel zorlukları belirleyebilmelerini,

– Pil ömrü değerlendirmesi, geri dönüşüm ve ikinci yaşam stratejilerini kavrayabilmelerini,

– Pil yönetimi, pil enerji depolama sistemlerinin kontrolü ve modellemesi hakkında bilgi edinmelerini

– Elektrik şebekesi, mobilite (HEV/EV), endüstriyel operasyonlar ve tüketici elektroniği ile ilgili farklı batarya depolama uygulamalarını öğrenmelerini,

– Yeni pil enerjisi depolama iş modellerini uygulamanın potansiyel ve ilgili zorluklarını uzmanlıkla değerlendirebilmelerini sağlamayı hedeflemektedir.

Batarya ve Depolama Teknolojileri Uzmanlık Programı katılımcılara, sürdürülebilir bir enerji sistemine ve düşük emisyonlu bir topluma geçiş sürecini ve bu süreçte pillerin rolünün ne olduğunu anlatıyor. Katılımcılar program süresince; mobilite, sanayi ve elektrik sistemi gibi büyük sektörler için elektrifikasyonun ne anlama geleceğini ve yeni fırsatlar getirmek için hangi yeni iş modellerinin mevcut olduğunu öğrenme fırsatı bulacaklar.

Program; online kurslar, bitirme projesi ve yüz yüze etkinlikler içerecektir. Programın başarıyla tamamlanmasının ardından katılımcılara sertifika verilecektir.

Program ücreti 4.449 (KDV hariç) Euro olup EIT InnoEnergy partner kuruluşları bu program için çeşitli indirim haklarına sahiptir. EIT InnoEnergy partnerliği ve ilgili indirim fırsatlarından yararlanmak için InnoEnergy Türkiye Ofisi ile ile iletişime geçebilirsiniz.

Batarya ve Depolama Teknolojileri Uzmanlık programı hakkında daha fazla bilgi edinmek kaydınızı yaptırmak için:

https://professionallearning.innoenergy.com/learningplan?id=12
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir