Jeotermal Enerji Derneği’nde Genel Koordinatörlük Görevine Elif Ferdal Karakaş Atandı
 1. Anasayfa
 2. Jeotermal

Jeotermal Enerji Derneği’nde Genel Koordinatörlük Görevine Elif Ferdal Karakaş Atandı

0

Jeotermal enerjinin ülkemizdeki gelişimi ve sürdürülebilirliği adına çalışmalar yapmak ve sektörün geleceğine yön vermek amacıyla 2020 yılının Temmuz ayında kurulan Jeotermal Enerji Derneği’nin Genel Koordinatörlüğüne Avukat Elif Ferdal Karakaş getirildi.

Jeotermal kayakların sürdürülebilir, çevreci ve elverişli koşullarda kullanımının sağlanmasını amacıyla Temmuz 2020’de faaliyete başlayan Jeotermal Enerji Derneği’nin (JED)  Genel Koordinatörlük pozisyonuna enerji sektörünün yakından tanıdığı, deneyimli yönetici Elif Ferdal Karakaş getirildi. Karakaş aynı zamanda derneğin yönetim kurulunda Onursal Üye olarak da yer alacak. 

2002 yılında, enerji piyasasında gerçekleştirilen reform çalışmaları sürecinde aktif rol oynayan Karakaş, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun “Kurucu Personeli” arasında yer alarak, 2019 yılına dek bu kurumda görev almıştır. 2019 yılından bu yana kariyerine hukuk danışmanlığı ve serbest avukat olarak devam eden Karakaş, enerji hukuku alanında eğitmenlik yaparak ve birçok çalıştay ile kongreye katılarak sektörün gelişimine katkıda bulunmuştur. 

Karakaş, Enerji Uzmanları Derneği ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi üyesidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir