Schneider Electric’ten Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’ne Dijital Dönüşüm Çözümü Sundu
 1. Anasayfa
 2. Dijital

Schneider Electric’ten Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’ne Dijital Dönüşüm Çözümü Sundu

0

Schneider Electric, Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki dönüşümün çözüm ortağı oldu.

Kesintisiz, verimli ve güvenilir enerji sistemlerinin yaratıldığı proje kapsamında Schneider Electric Ecostruxture Power SCADA Operation ve Asset Advisor çözümleri de kullanıma alınacak.

Her geçen gün daha da büyüyen ve bünyesinde özellikle porselen, cam ve plastik sanayisine iş yapan lokomotif firmalar bulunduran Kütahya OSB, elektrik alt yapısında Schneider Electric hava izoleli, akıllı ve haberleşebilir sensörlerle donatılmış orta gerilim hücrelerini kullanıyor.

İş birliği kapsamında ayrıca yıl sonuna kadar Kütahya OSB’ye Schneider Electric Ecostruxture Power SCADA Operation sisteminin de kurulacağı duyuruldu. Ecostruxture Power SCADA Operation ile sanayi bölgesinin elektrik alt yapısı, tamamen uzaktan izlenebilir ve kontrol edilebilir hale geliyor.Pandemi ile daha da önem kazanan uzaktan yönetim ve ulaşım bu sayede kolaylaşıyor. Ecostruxture Power SCADA Operation ile kullanıcılar olası arızaları eş zamanlı tespit edip izole ederek, diğer sanayicilerin elektrik kesintisinin önüne geçebiliyor.

Kütahya OSB’nin uzun yıllardır Schneider Electric’le çözüm ortaklığı yaptığını ve bu ortaklık sayesinde tamamen teknoloji tabanlı hale geldiklerini belirten Kütahya OSB Bölge Müdürü Veli Yılmaz, “Schneider Electric ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği sayesinde tamamen teknoloji tabanlı ve enerji kesintisine “sıfır” tolerans tanıyarak sanayicilere güvenilir ve kesintisiz elektrik dağıtımı imkânı sunuyoruz.” dedi.

Kütahya OSB bünyesinde Ecostrucxture Power SCADA Operation sisteminin yanı sıra Schneider Electric Asset Advisor çözümününde proje kapsamında kullanılacağını aktaran Schneider Electric Organize Sanayi Bölgeleri Satış Yöneticisi Yücel Erkan, “Pandemi döneminde iş süreçlerinde tüm dünyada önemli değişiklikler yaşanıyor. Önleyici bakım da bu dönemde önemini giderek artırıyor. Schneider Electric olarak Kütahya OSB ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında kuracağımız Ecostrucxture Power SCADA Operation sisteminin yanı sıra kuracağımız Asset Advisor çözümümüz ile önleyici bakımlarla Kütahya OSB bünyesinde arızaların önüne geçilmesini planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir